Ronaldo hiilgas, Hispaania ja Saksamaa viigistasid

Portugali jalgpallikoondise kapten Cristiano Ronaldo.
Portugali jalgpallikoondise kapten Cristiano Ronaldo. Foto: MANUEL GEISSER/imago/Geisser/Scanpix

Möödunud nädalavahetusel proovis 32st jalgpalli MM-finaalturniiril osalevast meeskonnast maavõistluses oma vormi 31. Erand oli Belgia, kes piirdub märtsis ühe maavõistlusega (homme Saudi Araabia vastu).

Kaotuse pidid vastu võtma kaks eksmaailmameistrit: MMile mitte jõudnud Itaalia jäi neutraalsel väljakul (Manchester) 0:2 alla Lionel Messi pingile jätnud Argentinale ning Prantsusmaa mängis rahvusstaadionil Stade de France’il Kolumbiaga 2:0 edu 2:3 kaotuseks. Inglismaa võitis võõrsil tänu Jesse Lingardi 59. minuti väravale 1:0 Hollandit ning Brasiilia oli Moskvas 3:0 parem Venemaast.

Düsseldorfis peetud Saksamaa-Hispaania maavõistlus ehk duell valitseva ja eelmise maailmameistri vahel lõppes 1:1 viigiga. Hispaania asus Rodrigo 6. minuti väravast juhtima, aga 35. minutil Thomas Müller viigistas. Valikturniiril hoogsalt esinenud Poola pidi Wroclawis tunnistama Nigeeria 1:0 paremust (61. pen Victor Moses) ja Portugal alistas 2:1 Egiptuse tänu Cristiano Ronaldo 90+2. ja 90+4. minuti väravatele.

Jalgpalli maavõistlused

Saksamaa Hispaania 1:1, Holland – Inglismaa 0:1, Argentina – Itaalia 2:0, Prantsusmaa Kolumbia 2:3, Poola Nigeeria 0:1, Portugal Egiptus 2:1, Venemaa Brasiilia 0:3, Jaapan – Mali 1:1, Norra – Austraalia 4:1, Kreeka – Šveits 0:1, Tuneesia Iraan 1:0, Saudi Araabia – Ukraina 1:1, Taani Panama 1:0, Serbia Maroko 1:2, Šotimaa – Costa Rica 0:1, Peruu Horvaatia 2:0, Mehhiko Island 3:0, Põhja-Iirimaa – Lõuna-Korea 2:1, Rootsi – Tšiili 1:2, Senegal – Usbekistan 1:1.

- rasvases kirjas suvisel MM-finaalturniiril mängivad koondised.