Tennisemaailm otsustas e-revolutsiooniga liituda

Uue mängu kaanestaariks on Roger Federer.

FOTO: Cal Sport Media/Sipa USA/Scanpix

Aasta teisel suure slämmi turniiril, Prantsusmaa lahtistel, selgitatakse lisaks liivaväljakutele meistrit ka digitaalsel võistlusareenil. Esimest korda on tennise tippturniiril kavas ka espordi võistlused mängus Tennis World Tour, kirjutab Digital Sport.

Otsus on ühes mõttes revolutsiooniline, teises selgelt kantud kiirustamisvajadusest. Nimelt peavad turniiril osaleda soovivad mängurid käe soojaks saama Tennis World Touri demoversioonil, kuna eelturniirid algavad juba aprillis, mäng tuleb täisversioonis välja aga alles maikuus. Suur finaalmatš on kavas 25. mail, kui pärisväljakutel käivad parajasti kvalifikatsioonimatšid, ja seegi peetakse demoversioonil.

Erinevalt teistest suurtest spordiga seotud videomängudest nagu FIFA, NBA 2k või autospordis MM-sarjaga paralleelselt jooksvad F1 ja WRC ei ole vähemalt näiliselt Tennis World Tour otseselt seotud tennisemaailma katuseorganisatsioonidega ITF, ATP ja WTA. Küll aga on oma näo mängule andnud mitmed maailma tippmängijad nagu Roger Federer, Rafael Nadal ja Caroline Wozniacki.

Prantsusmaa lahtised ise saavad avalöögi 27. mail.

Tagasi üles