Tippjalgpalli toob sinuni:

Fotouudis: Ronaldo kentsaka büsti autor sai uue võimaluse

Seda kuju Cristiano Ronaldo fännid enam Madeira lennujaamas ei näe

FOTO: RAFAEL MARCHANTE/REUTERS

Aasta on möödunud hetkest kui skulptor Emmanuel Santos püstitas Madeira lennujaama Cristiano Ronaldo kuju. 41-aastane kunstnik tegi büsti suure hoolega, kuid nagu jalgpallihuvilised isegi mäletavad, ei olnud taies kõige õnnestunum. Nüüd sai Santos uue võimaluse.

Santos sattus pärast esimest katsetust sotsiaalmeedias mõnituste ohvriks ning kuigi Ronaldo oli väidetavalt ise oma kentsaka büstiga rahul, teatas Madridi Reali ja Portugali koondise tähtründaja Santosele, et kuju vajaks mõningaid muudatusi.

Nõnda asus Santos uut kuju tegema, rõhutades, et teda kannustas ka kriitika. «Tahan oma poega innustada, et kui ta millegi tegemist väga naudib, siis ta ei tohi negatiivsest kriitikast end mõjutada lasta. Olin oma kuju üle väga uhke. Kui ma peaksin seda uuesti tegema, teeksin kõike samamoodi,» rääkis Santos vahetult enne teise kuju tegemist.

Et jalgpallistaari enda soov oli aga käskluseks, pidi Santos kuju siiski muutma. «Eelmisel kujul oli Ronaldo naeratus vasakule poole liiga viltu. Tegin kortsud täpselt selliselt nagu nad on, aga Ronaldo arvates turritasid nad liialt välja ja ta küsis, kas neid saaks eemaldada.» 

Mõeldud-tehtud. Uus kuju asub Madeira lennujaama kaunistama juba sellest nädalast ning seda ümber tegema praeguse seisuga ei hakata.

«Kreeklasi ja troojalasi oli võimatu rahuldada. Samuti ei suutnud Jeesus kõigile meele järele olla,» sõnas Santos.

Tagasi üles