Video: Verstappenit roppusega kostitanud Hamilton leidis ootamatu liitlase

Sebastian Vettel astus Lewis Hamiltoni kaitseks välja.

FOTO: Luca Bruno/AP/Scanpix

Bahreini vormel 1 etapi järel põhjustas õrnahingelisematele televaatajatele hingehaavu Lewis Hamilton, tarvitades telekaameraid märkamata Max Verstappeni kohta roppu hinnangut. Moraalijüngreid asus aga kiiresti talitsema etapivõitja Sebastian Vettel, kelle sõnul oli Hamiltoni emotsionaalse purske näol tegu igati mõistetava käitumisega.

«On alles t*rapea!» ühmas Hamilton, olles vaadanud esikolmikule mõeldud ruumis Verstappeni teleintervjuud. Ilmselgelt ei märganud britt, et tema selja taga oli ruumi sisenenud ka teleoperaator ja nii oli ropp remark selgelt kõigile kuulda. Hamiltoni pahameele pälvis Verstappen seetõttu, et kohe sõidu alguses põrkasid mehed kokku ning hollandlane pidas vähemalt osaliselt süüdlaseks konkurenti.

Lewis Hamiltoni ja Max Verstappeni autod on äsja kokku puutunud, hollandlase Red Bulli vasak tagarehv vajub kohe-kohe õhust tühjaks.

FOTO: Giuseppe Cacace/AFP/Scanpix

«Keegi sõitis mulle tagant otsa. Olin eespool ja üritasin muidugi Lewist ka natuke suruda, aga talle see ilmselt ei meeldinud. Tal oli küllaga ruumi,» sõnas Verstappen hiljem soomlaste spordikanalile C More. Kaotaja oli kokkupõrkes siiski Verstappen ise, sest kui Hamilton sõitis lõpuni ja lõpetas kolmandana, siis hollandlase autol purunes kokkupõrkes esmalt tagarehv ning kohe seejärel jäi Red Bull sootuks raja äärde.

Hamiltonilt üritati juhtunu kohta küsida ka võistlusjärgsel pressikonverentsil, kuid Vettel haaras ohjad kiirelt enda kätte.  «Kas tohib, ma vastan ise?» küsis sakslane. «Nii ei ole aus: me oleme kõik samasuguses olukorras olnud. Peame ratas-rattas võitlust ja adrenaliin on laes,» alustas ta.

«Kujutage näiteks ette, et jalgpallis on mängijal küljes mikrofon. Kas kõik, mida ta ütleb, on ilus? Ka siis, kui keegi talle sisse sõidab või tema vastu vea teeb? Minu meelest pole õiglane meile sellist s*tta küsimust esitada ja tühjast kohast lugu teha,» põrutas Vettel seejärel. «Kui ma sulle pasunasse annan, siis sa ei ütle ju: kuule, Sebastian, see sinust küll kena ei olnud? Emotsionaalne reaktsioon on inimlik, aga vahel puhutakse see tegelikkusest suuremaks.»

Hamilton märkis samuti telemeestele, et «autost välja astudes on emotsioonid tavaliselt laes». Kui temalt Verstappeni pihta suunatud sõna kohta küsiti, vastas britt, et ei mäleta, kus ja millal selle välja purskas. «Aa, enne poodiumit? Olgu siis. Sain aru, et pean järele andma, aga ta surus muudkui edasi,» kirjeldas Hamilton enda nägemust kontaktist Verstappeniga.

«Mulle ei jäänud enam ruumi, nii et autod puutusid kokku. Mul vedas väga, et auto terveks jäi ja sain jätkata. Katkestamine olnuks karm – sihin ju MM-tiitlit, aga olen juba kaks etappi ära andnud. Ainult kaks etappi on sõidetud ja olen juba liidrist 17 punktiga maas. Loodetavasti suudame järgmisel etapil Ferraridele paremini vastu hakata,» märkis ta.

Hamilton täpsustas, et Verstappeni manööver oli rumal ja lugupidamatu. «See oli ebavajalik kokkupõrge. Sõitjate vahel peaks valitsema mingigi austus. Antud juhul ma seda austust ei tujunud,» sõnas britt. «Tegu oli rumala liigutusega, sest ta ei lõpetanud ise sõitu ja tegelikult on ta samasuguseid vigu viimasel ajal üsna palju teinud,» salvas Hamilton.

Verstappen meelest olnuks aga vastupidises olukorras Hamilton pahane, et talle otsa sõideti. «Võtsin sisemise trajektoori, Lewis püüdis välimist hoida ja ühel hetkel olin temast eespool. Mulle tundus, et vasakul oli küllalt ruumi, aga siis riivas ta mu tagaratast ja lõpuks lõhkus see diferentsiaali. Mul pole probleemi, kui kohtunikud sellele kuidagi ei reageeri. Aga ma arvan, et kui rollid olnuks vastupidised, oleks Lewisel samuti midagi öelda,» arvas hollandlane.

Tagasi üles