Galerii: Tartu teenis kindla võidu ja kohtub meistrivõistluste finaalis Saaremaaga

Võrkpalli Eesti meistrivõistluste teine finalist on Tartu Bigbank, kes alistas seeria kolmandas mängus Pärnu võrkpalliklubi 3:0 (25:22, 25:19, 25:22). Kolme võiduni peetava poolfinaalseeria võitis Tartu seega mängudega 3:0.

Pärnu mängija Silver Maari sõnul läks nii tänane mäng kui kogu seeria Pärnu kehva kaitsemängu nahka. «Hooaja lõpu poole vajus meil vastuvõtt ära ning ega ka rünnak väga ei sujunud,» ütles ta.

Tartu meeskonna mängumees Meelis Kivisild ütles aga, et tänane mäng oli Tartu poolelt pigem kehv. «Meie ei mänginud kindlasti hästi, hoopis võrdlemisi kehvasti. Aga Pärnu oli ka kehv,» tõdes ta.

Pärast Balti liiga veerandfinaali kaotust vahetas Tartu treenerit ning Andrei Ojametsa juhendamise all on näidatud eeskujulikku mängu. «See on pigem emotsionaalne muudatus. Meil on väga ühtne meeskond. Ma saan enda pealt öelda, et ma pingutan võib-olla rohkem. Mitte et ma enne poleks pingutanud. Lihtsalt kuidagi oleme sõbralikumad üksteisega ja ergutame teineteist tagant,» kommenteeris Kivisild treenerivahetusest.

Finaalis kohtub Tartu meeskond Saaremaaga, esimene mäng peetakse 2. mail. «Kui mitte nüüd, siis me ei võida neid (Saaremaad) kunagi. Meil on praegu selline hoog sees. Kes oleks arvanud, et võidame Pärnut geimidega 9:1? Pärnu ei saa sinna taha ka pugeda, et Taavet Leppik ei mänginud. Teised mehed olid ju rivis.»

Enne mängu

Avamäng Pärnus lõppes Tartu 3:1 (24:26, 25:19, 25:19, 25:21) võiduga, teises kohtumises olid Tartu võidunumbrid koduväljakul 3:0 (25:21, 25:22, 25:23). Seeria esimeses mängus kerkis üleplatsimeheks Tartu mängija Curtis Stockton 25 punktiga, teises lahingus säras Pärnu mängija Robert Juchnevic 16 punktiga.

Poolfinaalseeria võitja kohtub finaalis Saaremaa võrkpalliklubiga, kes ei jätnud Tallinna Selverile võimalust ning võitis seeria 3:0. 

Tagasi üles