Hamilton suurest vahest Vetteliga: ma ei saa rohkem punkte kaotada

Sebastian Vettel ja Lewis Hamilton Bahreini GP poodiumil šampanjat pritsimas.

FOTO: PIXATHLON/SIPA/PIXATHLON/SIPA

F1-sarja neljakordne maailmameister ja tiitlikaitsja Lewis Hamilton (Mercedes) kaotab kahe etapi järel kangele konkurendile Sebastian Vettelile (Ferrari) juba 17 punktiga. Britt tunnistas, et hooaja kolmandal etapil Hiinas peavad jõuvahekorrad muutuma.

Hamilton on F1-karjääri jooksul jõudnud Hiinas poodiumile koguni kaheksal korral, neist viiel juhul teeninud etapivõidu. «See on minu jaoks alati hea rada olnud,» sõnas Hamilton väljaande Sky Sports vahendusel. «Loodan siiralt, et oleme võimelised edusammudeks,» lisas Suurbritannia vormelisõitja.

«Tulemas on häid asju, aga ma olen Sebastianist 17 punkti maas ning ma ei saa endale rohkem punktikaotust Ferrariga võrreldes lubada,» rääkis Hamilton, kes saavutas hooaja avaetapil Austraalias teise ja teisel etapil Bahreinis kolmanda koha. Mõlemal korral teenis etapivõidu Vettel.

Hooaja kolmas etapp ehk Hiina GP peetakse eeloleval nädalavahetusel.

MM-sarja punktiseis: 1. Vettel 50 punkti, 2. Hamilton 33, 3. Valtteri Bottas (Mercedes) 22, 4. Fernando Alonso (McLaren) 16, 5. Kimi Räikkönen (Ferrari) 15, 6. Nico Hülkenberg (Renault) 14.

Tagasi üles