Video: tipptennisist kaotas enesevalitsuse ja kutsus kohtuniku platsile viga selgitama

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Jared Donaldson

FOTO: Peter Seyfferth/imago/Peter Seyfferth

Monte Carlo tenniseturniiril kaotas ameeriklane Jared Donaldson (ATP 51.) enesevalitsuse ning ärritus prantslasest pukikohtuniku Arnaud Gabas’ peale.

Donaldson oli hispaanlase Albert Ramos-Vinolase vastu 3:6, 2:3 kaotusseisus, kui intsidendi tingis pealtnäha tavaline probleem: kohtunik nägi, et Donaldsoni löök läks auti, aga ameeriklane seda ei uskunud. Sellest sai alguse suurem sõnavahetus, mille käigus kutsus Donaldson pukikohtuniku ka väljakule. 

Kuigi ka videokordus näitas, et ameeriklasel oli tegelikult õigus, ei muutnud see midagi. Ta mängis siiski matši lõpuni ning kaotas 3:6, 3:6. Pärast matši vabandas ta oma vastase ees, kuid keeldus Gabas' kätt surumast.

Gabas' näol on tegemist sama kohtunikuga, kes möödunud aastal sai meeste tennise Davis Cupil Suurbritannia ja Kanada vahelises matšis palliga tabamuse näkku. Kohtuniku enda sõnul elas ta toona üle šokeeriva kogemuse.

«Nägin välja nagu Rocky Balboa,» tõi Gabas filmiklassikast elava näite. «Hiljem seda videost järele vaadata oli päris šokeeriv. Pukikohtunikena peame ikka pallidelt eest ära saama, kuid seda lööki ei olnud võimalik vältida,» sõnas Gabas.

Tagasi üles