Kris Ilves
Madridi Reali tähtmängija Luka Doncic.
Madridi Reali tähtmängija Luka Doncic. Foto: Alter Photos/Alter Photos/Sipa USA

Madridi Real korvpalliklubi kaotas Euroliiga veerandfinaalseeria avamängus võõral väljakul Ateena Panathinaikosele 67:95 (30:46).

Euroliiga põhiturniiri viiendana lõpetanud Real alustas veerandfinaali äärmiselt nigelalt, sest punktiarve avati alles viis minutit pärast mängu algust - Panathinaikos oli selleks ajaks visanud koguni 20 punkti.

Real võttis seejärel siiski jalad kõhu alt välja ning kaotas esimese veerandaja Panathinaikosele «vaid» 13 punktiga. Puhkepausile mindi siiski kreeklaste 16-punktilises eduseisus. Lõpuks hävis Real Panathinaikosele koguni 28 punktiga.

Suurepärase mängu tegid Panathinaikose pallurid Mike James ja Nick Calathes. James viskas üleplatsimehena 24 punkti, Calathes hiilgas 16 (!) resultatiivse söödu ja 11 punktiga. Reali parim skooritegija oli 12 punkti visanud Trey Thompkins.

Päeva esimeses mängus teenis kolmepunktilise võidu põhiturniiri võitja Moskva CSKA, kes alistas koduväljakul Venemaa klubide duellis Moskva oblasti Himki 98:95.

Kusjuures esimese veerandaja võitis Himki koguni 34:25 ning enne viimast veerandaega hoidsid nad kolmepunktilist eduseisu, kuid CSKA võitis otsustava veerandaja 26:20. Parimad skooritegijad olid Aleksei Šved (Himki) ja Sergio Rodriguez (CSKA) – mõlemad mängijad viskasid 22 punkti.

Mõlema paari seeria teised lahingud peetakse eeloleval neljapäeval.