Gert Kullamäe: tuleb vaadata, kes pühapäeval üldse rivis on

Siim Kaasik

Tallinna Ülikool Kalevi korvpalliklubi alustas Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeriat üllatusvõiduga 73:69 (41:41) Rapla Avis Utilitase üle.

Raplas peetud kohtumine – eriti just teine poolaeg – kujunes mõlemale võistkonnale kaootiliseks. Visked ei tabanud ja sisse tulid rumalad pallikaotused.

Punkt-punkti-heitluses õnnestus Kalevil lõpuminutitele vastu minna 4–6-punktilises eduseisus ning seda enam käest ei antudki. Gert Kullamäe hoolealustele tõi Kayel Locke suisa 26 punkti ja üheksa lauapalli, Kiur Akenpärg lisas 12 ja Reimo Tamm üheksa punkti.

«Me keskendusime oma asjadele ja kui see oli üllatus, siis see oli meeldiv üllatus,» vastas Kullamäe küsimusele, kas tegu oli üllatusvõiduga. «Mängijad pidasid enne kokku lepitust kinni ja olid igati tublid.»