Todt näeb WRC-sarjas väga suurt muudatust

Jean Todt Turbas

FOTO: LIIS TREIMANN / EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Rahvusvahelise autoliidu (FIA) WRC-komisjoni kogunemisel Genfis tuli arutusele ka võimalus, et tulevikus võiks WRC-sarjas näha hübriid-ja elektriautosid. Eriti on innovatiivse lahenduse poolt FIA president Jean Todt ise, vahendab Motorsport.

«Peame kindlasti tutvustama maailmale hübriidtehnoloogiat. Maailm, autosport ja võidusõit on pidevas muutumises ning peame ajaga kaasas käima,» sõnas ta.

Tema arvates tuleb WRC-sarjas kasutada rohkem keskkonnasäästlikku tehnoloogiat. Ka kordas ta oma mõtet, millest rääkis Eestiski – autosport pole mitte ainult meelelahutus, vaid aitab arendada ka tavaliikluse kontekstis nii turvalisust kui tehnoloogiat.

«Praegu pole ükski tootja varustamas autot, mis suudaks ralliteedel ja – kiirustel läbida 200 kilomeetrit nii et seda saaks kiirelt laadida. Selge, et kohe praegu elektriautodega rallit sõitma ei hakata, ent on väga tähtis erinevaid uue tehnoloogia viise kasutada,» rääkis Todt.

FIA rallidirektori Yves Mattoni sõnul on vara veel mingitest lahendustest rääkida. «Töötame koos tehasemeeskondadega, et teha selgeks ralli nii lähem kui kaugem tulevik. Tulevikku silmas pidades on nende turunduseesmärkidega arvestamine oluline.»

Tagasi üles