Kiivikase õpilasest linastub dokumentaalfilm

Eesti karikavõistlused kulturismis ja fitnessis. Ott Kiivikas.

FOTO: Konstantin Sednev

28. aprillil esilinastub Kumu auditooriumis Eesti teine kulturismidokumentaalfilm, mille peategelane on Ott Kiivikase õpilane Kristjan-Johannes Konsap. Film kajastab kulturismivõistlusteks valmistumist, ühtlasi räägitakse võistluste varjupoolest.

«See on päris vana materjal, mis on filmitud vast seitse-kaheksa aastat tagasi. Aga ootan päris huviga, mis sealt tuleb. Eks sealt saabki kohe kõige paremini aru, millist tööd, vaeva ja pühendumust üks sportlane näeb,» räägib Kiivikas Postimehele.

Konsap polnud Kiivikase sõnul imemees, kuid ometi suutis ta nii mõnelgi Eesti võistlusel pjedestaalile pääseda.

«Ta oli geneetiliselt üks mu andetumaid sportlasi, aga selle mehe duhh ja tahe oli ikka võimas. Ma pole midagi sellist oma teiste õpilaste poolt näinud! Ta oli väga pühendunud, mida võib nimetada ekstreemseks. On maailmameistreid, kes pole Eesti tasemel võitnudki, aga tema sai sellega hakkama. See ütleb tema kohta nii mõndagi.»

 

Täna toimusid Saku Suurhallis Eesti karikavõistlused kulturismis ja fitnessis. Järgmisel nädalal samal ajal oleme juba näinud minu filmist, kuidas võistlusteks valmistutakse. Ärge laske end iroonilisest pealkirjast eksitada. "Igavene teine" räägib, kuidas sellest staatusest välja tulla. Kuidas igavesena tundunud piirid võivad eksisteerida ainult Su peas. Film on pühendatud kõigile, kes mind mu elus aidanud. Alates neist, kes internetis hea sõnaga toetanud kuni nendeni, kes mulle eluaset võimaldanud. Aitäh Teile. Loodan, et minu teod ja film aitavad omakorda teid motivatsiooniga. Foto: fitness.ee #personaaltreenerkonsap #igaveneteine #bodybuilding #fitness #fit #ifbb #ekfl #gym #muscle #training #exercise #workout #fitlife #transformation #competition #winner

A post shared by Kristjan-Johannes Konsap (@personaaltreener.konsap) on

Ka Kiivikasel endal on tulevikus plaan film teha. «Tahaksin kunagi teha dokumentaalfilmi sellest, kuidas kulturism on jätkusuutlik. Ma ei tea, kaua sellega tegelen, võib-olla 30 aastat veel (muigab – toim), aga tahaksin näidata just seda, kuidas tuleb mõistusega treenida.»

Tagasi üles