Eesti hokikoondis saavutas MMil hiilgava võidu!

Eesti meeste jäähokikoondis alistas 2:0 Ukraina.

FOTO: iihf

Eesti meeste jäähokikoondis alistas Leedus jätkuval 1. divisjoni B-grupi MM-turniiril (mängitakse välja maailma kohad 23.-28.) 2:0 Ukraina. Tegu on hiilgava, Eesti jäähoki selle kümnendi kindlasti parima tulemusega.

Eile avamängus turniiri soosiku Jaapani vastu üllatavalt südika partii esitanud ja vastasele alles lisaajal 1:2 alla vandunud Eesti alistas mullu 1. divisjoni A-grupis mänginud Ukraina tänu Robert Rooba ja Vadim Vasjonkini esimese kolmandiku väravatele.

Täpselt nagu eile Jaapanui vastu, oli Eesti kaitsemäng tänagi täpne ja kannatlik. Kui eile tegi väravas suurepärase partii Roman Šumihhin, siis täna hiilgas puurisuul 33 tõrjet teinud Villem-Henrik Koitmaa, kes valiti ka Eesti ridades kohtumise parimaks mängijaks.

Ukraina mängis 1999-2007 MMi kõrgeimal tasemel ehk kuulus maailma 16 tugevama hokikoondise sekka. Seejärel on MM-turniirid lõpetatud kohtadel 19.-23., aga siiski on tegu selgelt tugevaima koondisega, kelle Eesti on suutnud viimastel aastatel alistada. Viimane võit, mille väärtus umbes võrdväärne, jääb 2007. aastasse, kui MMil suudeti lisaaja järel alistada 4:3 Prantsusmaa.

«Tulemus oli suurepärane ja mäng oli suurepärane. Just sellise stiiliga – väga targalt ja tugevalt kaitses ning enda momente ära kasutamine – peamegi sel tasemel mängima. Rõhutasime enne mängu, et kui saame litri enda valdusesse, peame seda hoolikamalt valdama,» sõnas Eesti peatreener Jussi Tupamäki pärast kohtumist ETV-le antud intervjuus.

«Robert Rooba ja Aleksandr Ossipov kuuluvad meie viie parema mängija sekka ja loomulikult andis nende lisandumine kõigile enesekindlust juurde (eilse mängu Jaapaniga pidid Eesti kaks liidrit eelmise aasta MMil teenitud võistluskeelu tõttu vahele jätma – toim),» sõnas Tupamäki. «Kui aus olen, siis ma nii head algust MMile ei oodanud. Aga mehed on vahepealse aastaga palju paremaks läinud.»

Eesti väravas hiilgava partii teinud Koitmaa sõnul oli kõige keerulisem hetk kõige esimene pealevise. «Pärast seda lülitasin pea välja ja kõik käis reflekside pealt, mis viimase kümne aasta jooksul treeningutel sisse harjutatud. Sellises mängus, kus on nii palju olukordi ja hingata keeruline, on lihasmälu ja refleksid väga olulised,» rääkis väravavaht ETV-le. «Väga palju und ma enne mängu ei saanud, kell 3.12 vaatasin näiteks kella. Aga kui paarimees Šumihhin eile nii hea partii ette tegi, ei saanud ju ise alla jääda!»

Tagasi üles