Blogi: kaks matšpalli päästnud Kontaveit võitis Stuttgardis pöörase maratonmängu! (2)

Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Foto: Greg Wood / AFP / Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 31.) alustas Stuttgardi WTA turniiri pööraselt kulgenud ja üle kolme tunni kestnud maratonmänguga Prantsusmaad esindava Kristina Mladenovici (WTA 20.) vastu. Avasetis juhtis eestlanna 5:3, ent kaotas seti 5:7. Teises setis oli Mladenovicil seisul 5:4 kasutada kaks matšpalli, ent Kontaveit suutis need päästa ja seti kiires lõppmängus 7:6 (3) võita. Otsustavas kolmandas setis hoiti kolmes esimeses geimis oma servi, ent seisult 2:1 järgnes koguni seitse servimurret. Lõpuks läks seegi sett kiiresse lõppmängu, mille Kontaveit võitis 7:5 ja kogu mängu seega 5:7, 7:6 (3), 7:6 (5)! Eestlanna teise ringi vastane on kas Petra Kvitova või Angelique Kerber.

Kontaveidi ja Mladenovici mäng peetakse peaväljakul kolmanda matšina. Esimene mäng algas väljakul kell 12.30.

24-aastane Mladenovic on kaks aastat noorema Kontaveidiga varem kohtunud korra - 2012. aasta Kopenhaageni WTA turniiri kvalifikatsioonis. Toona alistas WTA edetabeli 522. real paiknenud 16-aastane Kontaveit Mladenovici (WTA 161.) 6:1, 6:7 (6:8), 6:3.

Selle paari võitjat ootab teises ringis ees samuti väga tugev vastane, sest kohtutakse WTA edetabeli kümnenda naise Petra Kvitova (Tšehhi) ja 12. kohal paikneva Angelique Kerberi (Saksamaa) matši võitjaga.

Kolmandas ringis tuleb mõõtu võtta ilmselt maailma edetabeli kolmanda naise Garbine Muguruzaga (Hispaania). Mullu kohtus Kontaveit Stuttgardis Muguruzaga teises ringis ning sai tol hetkel oma karjääri kaalukaima võidu, alistades toona edetabeli kuuendal positsioonil paiknenud hispaanlanna 2:6, 7:6 (1), 6:1. Kontaveit jõudis eelmisel aastal Stuttgardis veerandfinaali, kus kaotas venelannale Maria Šarapovale.