N, 29.09.2022

Ott Järvela: Eesti jäähoki näitas uut kvaliteeti!

Ott Järvela
, vastutav toimetaja
Ott Järvela: Eesti jäähoki näitas uut kvaliteeti!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti meeste jäähokikoondis.
Eesti meeste jäähokikoondis. Foto: IIHF.com

Eesti jäähokikoondisel ei ole iseseisvuse taastamise järgsest ajaloost ette näidata kuigi palju sündmusi ja võistlusi, mida suure uhkusega meenutada. Tõsi, üht-teist siiski leiab.

Näiteks 1998. aastal saavutati MMi 1. divisjonis kolmas (edestati teiste seas Taanit, Norrat ja Poolat) ning maailma kokkuvõttes 19. koht, millega lunastati pääse turniirile, kus mängus koht n-ö päris MMil ehk maailma 16 tugevama seas. Austrias Klagenfurtis jäädi siiski selgelt alla nii võõrustajale USA-le kui ka Kasahstanile.

2000. aastal alistasid Eesti hokimehed kodusel Salt Lake City olümpiamängude valikturniiril Tallinna linnahalli jäähallis 4:2 kaks aastat varem Nagano olümpial veerandfinaalis mänginud Kasahstani. Lootused pääseda valikturniiri otsustavasse faasi, kus mängus reaalsed olümpiakohad, oli Eesti küll enne seda Ukrainalt saadud 0:5 kaotusega sisuliselt minetanud, aga kasahhidele keeratud käru oli vaieldamatult vägev.

2007. aasta MMil saadi lisaajal 4:3 jagu Prantsusmaast, mis üksiktulemusena samuti ilus sähvatus. Aga möödunud nädalal Kaunases kirjutati läbi MM-turniiri näidatud südika, hingestatud ja nutika jäähokiga uus peatükk, mis jääb meelde eredamalt kui ükskõik milline eespool kirjeldatud võistlus.

Märksõnad
Tagasi üles