Hiiu-Austraalia ühistöö murdis saarlased

Stefan Kaibald (nr 10) ja Curtis Stockton (nr 1333) olid peatreener Andrei Ojametsa kõrval Tartu võidu arhitektid, oma osa mängisid ka Mart Naaber (nr 9) ja Brooke Sedore.

Tartu Bigbanki võrkpalliklubi siirdus nelja võiduni peetavat Eesti meistrivõistluste finaalseeriat 3:0 seljavõiduga juhtima.

Pool tundi enne kohtumise algust, mil saalis oli kõigest 70 pealtvaatajat, viskasid kohalikud nalja, et tänu heale ilmale on kõik aiatöödega hõivatud ning «talvise meelelahutuse» ehk võrkpalli unustanud. Kohtumise alguseks oli saalis siiski 800 pealtvaatajat, kes edasist ette aimates poleks ehk samuti aiamaalt ära tulnud.

Finaalseeria algas nimevääriliselt. Saaremaa mängijate lai naeratus, mis meeskondade tutvustamisel Kuressaare ereda päikesega võidu säras, kadus mõne minutiga. Tartlased haarasid 10:4 eduseisu ja suurendasid seda geimi edenedes veelgi. Seisul 19:11 paistis, et avageim on otsustatud. Ent slovakk Matej Hukelil olid teistsugused plaanid. Võõrustajate pikim mängija tegi hullumeelse serviseeria ja tõi meeskonna vaid ühe punkti kaugusele, 20:21. Geimi lõpp oli kuni seisuni 29:29 paljuski loterii: mõlemad meeskonnad teenisid punkte pigem juhuslike kui superhästi välja mängitud ründelahendustega.