Kergejõustiku MMi muudatus mõjutab ka eestlasi

Kümnevõistlejad 1500 meetri jooksu finišis.

FOTO: Martin Meissner / AP

Rahvusvaheline kergejõustikuliit (IAAF) andis teada, et järgmisel aastal toimuval Doha MMil näeb muudatusi, mis löövad põhjalikult sassi ajakava. 

Esmalt lisatakse võistlusprogrammi 4x400 meetri segateatejooks. Ala soovitakse lisada ka 2020. aasta Tokyo suveolümpiamängude programmi.

Ühe uuendusena algavad paljud jooksualad aga alles hilisõhtul, maratonid aga suisa südaööl. Käimise võistlused algaksid aga õhtuti kell 23.30. Puudutamata ei jää ka eestlaste meelisala, mitmevõistlus, sest nii seitmevõistluse 800 meetri kui kümnevõistluse 1500 meetri jooks võiks IAAFi meelest samuti alata südaöösel.

Nimelt toimub MM 28. septembrist 6. oktoobrini ning päise päeva ajal oleks jooksmine sportlastele liiga palav. Kui seni on olnud tiitlivõistlustel nii hommikune kui õhtune programm, siis nüüd proovitakse ajakava muuta nii, et kõik alad toimuksid võimalikult hilja.

«See on uudne ja põnev olukord. Saame katsetada, sellest õppida ning proovida seda Tokyo olümpia eel,» selgitas IAAFi president Sebastian Coe.

Kuigi tavapäraselt võisteldakse augustikuus, kolitakse Doha võistlus just põrgukuumuse pärast oktoobrisse. See aga tähendab, et pikeneb ka kergejõustiklaste hooaeg. 

«Sellega hakkab nalja saama. Hooaega tuleb seetõttu hiljem alustada, aga olen kindel, et see lööb paljud verest välja,» on kaugushüppaja Ksenija Balta rääkinud Postimehele. 

MMi võõrustab Khalifa rahvusstaadion, kus peetakse ka 2022. aasta jalgpalli MM-finaalturniiri kohtumisi. Staadionile ehitatakse peale katus, mis võib Balta sõnul samuti probleeme tekitada. «Kui nad oma konditsioneerid seal tööle panevad, oleks parem, kui seda katust peal poleks,» räägib ta. 

Tagasi üles