Eesti vibulaskja tegi toidumürgituse kiuste ajalugu

Reena Pärnat poodiumil

FOTO: Erakogu

Reena Pärnat võitis Bangladeshis peetud maailmareitinguturniiril sportvibu klassi, Märt Oona tuli samas vibuklassis meeste hulgas kolmandaks. Varem pole ükski Eesti vibulaskur maailmareitinguturniiri võitnud.

«Mul on tänase võidu üle väga hea meel. Tulin siia kindla mõttega finaalideni jõuda, kuid ei saa öelda, et võistluse algus lihtsalt oleks läinud,» olid Pärnati esimesed muljed. Ta lisas selgituseks:

«Eelringis lasin alla enda taseme ja eilseid duelle lasin toidumürgituse tõttu end väga nõrgalt tundes. Täna oli olemine parem ja laskmine hoolimata tugevast tuulest palju kindlam. Ma olen õnnelik, et suutsin end vajalikul hetkel kokku võtta!».

Pärnat alistas esikohamatšis Türgi laskuri Begunhan Unsali kindla 7:1 ülekaaluga. Sportvibu kolmas koht läks Yukhro Tagaevale.

Märt Oona ja Reena Pärnat

FOTO: Erakogu

Ka Pärnati klubikaaslane Märt Oona jõudis poodiumile. Oona jaoks on tegemist esimese individuaalse poodiumikohaga rahvusvaheliselt turniirilt väljaspool Baltikumi. Varem sel aastal võitsid Pärnat ja Oona segavõistkonnana Türgi suurturniiril kolmanda koha, sellel turniiril pidid nad leppima neljanda kohaga.

Antud maailmareitinguturniiril osalesid sportlased 15 riigist ja see jääb oma mastaabilt väiksemate maailmareitinguturniiride hulka, kuid kõik rahvusvahelise alaliidu seatud tingimused olid siiski täidetud. Maailmareitingu esisaja hulka kuuluva Pärnati jaoks see märgatavat tõusu ei tohiks anda, sest praegu kustuvad ka eelmisel kevadel edukalt GP-etapilt kogutud punktid. Oona jaoks on tõus tõenäoliselt märgatavam.

Tagasi üles
Back