Vutimurult haiglasse: Vapruse ja Flora matš andis meedikuile tööd
Beglarišvililt kaks väravat ja viis resultatiivset söötu!

Tõnis Vihmoja sai kirja hooaja viienda tabamuse, kuid suurest kaotusest see florakate vastu ei päästnud.

FOTO: Mailiis Ollino

Jalgpalli Eesti meistriliigas pidi Pärnu Vaprus alla vanduma tiitlikaitsja Tallinna FC Florale 1:8.

Pärnu Rannastaadionil hakkasid sündmused hargnema 15. minutil, kui karistusalas panid pead kokku kaks kaitsemängijat: Vapruse kogenuim mees Karl Palatu ja florakas Jürgen Lorenz. Kohe kamandas peakohtunik Joonas Jaanovits platsile meeskondade arstid, sest veri oli lahti.

Kokkupõrke tulemusena mässiti mõlema mängija pead paksult sidemesse ja mõlemad mängijad saadeti vahetusse. Hetk hiljem suundusid nii Palatu kui ka Lorenz kiirabisse päid õmblema. Kuna Vapruse poolelt puudus täna kogenud Rauno Tutkki, kes oli noortega võistlustel, jäid suvepealinlaste poolelt platsile vaid väga noored mängumehed. 

Kohe pärast verist juhtumit avati skoor: florakas Zakaria Beglarišvili tõstis palli karistusalasse ja Frank Liivak koksas selle peaga väravasse. 27. minutil seis duubeldus: Flora mängis karistuslöögi lahti ja Beglarišvili keerutas palli karistusalajoonelt kaunilt võrku.

30. minutil oli taas Beglarišvili aktsioonis, kui toimetas palli karistusalas pärnakale Rauno Allikule, kes suunas palli võrku. Kümmekond minutit hiljem oli seis juba 0:4, kui Beglarišvili imelise söödu realiseeris Liivak.

Poolaja viimane sõna jäi aga kodumeeskonnale: keskväljalt tuli hea pall üle kaitseliini, kaitsjad olid liialt passiivsed ja Tõnis Vihmoja lükkas peaga üle florakate puurivahi Mait Toomi. Poolaeg 1:4.

Viienda värava lõid florakad nurgalöögijärgsest olukorrast, kui Beglarišvili tsenderduse koksas võrku Märten Kuusk. 72. minutil sai värava kirja Henri Järvelaid, kes suunas võrku Begarišvili söödu. Grusiinist keskväljamaestrot jätkus täna igasse florakate värvavamomenti: värav ja viis resultatiivset söötu, imeline!

80. minutil lõi grusiin teise värava, kui lõi viielt meetrilt võrku Joosep Saliste söödu. 87. minutl sai teise tabamuse kirja Järvelaid: 1:8. Esimene värav florakatelt, kui resultatiivsuspunkti ei saanud kirja Beglarišvili.

Vaprus on nelja punktiga tabelis viimane, Flora 29 silmaga kolmas.

Tagasi üles