Päevad pole vennad: Soome sai jäähoki MM-il üllatuskaotuse

Karl Rinaldo
Soome-Saksamaa hoki.
Soome-Saksamaa hoki. Foto: DAVID W CERNY / REUTERS

Soome jäähokikoondis teenis Taanis toimuva MM-finaalturniiri kuuendas voorus üllatuslikult vaid ühe punkti, sest kaotas Saksamaale lisaajal 2:3 (1:0, 0:2, 1:0, 0:1).

Päev varem Kanadat suisa 5:1 võitnud soomlased olid hädas mänguks keskendumisega, kuid Eeli Tolvaneni esimese ja Sebastian Aho kolmanda kolmandiku väravatest siirduti siiski lisaajale. Kasperi Kapanenil oli hea võimalus mäng ära otsustada, kuid 21-aastane mängija jättis võimaluse realiseerimata. Sakslaste võiduvärava viskas Markus Eisenschmid, kui lisaaega oli kaks minutit mängitud.

B-gruppi juhib USA 16 punktiga (6 mängu), järgnevad Soome 13 (6), Taani 11 (6), Kanada 10 (5), Läti 9 (5), Saksamaa 7 (6), Norra 3 (6) ja Lõuna-Korea 0 punktiga (6). Veerandfinaali pääsevad alagrupi neli paremat meeskonda.

A-alagrupi eilses teises mängus võitis Rootsi 5:3 Šveitsi. Mängu parim oli Mikael Bäcklund ühe tabamuse ja kolme resultatiivse sööduga.

A-gruppi juhib Rootsi 17 punktiga (6), järgnevad Venemaa 13 (5), Tšehhi 12 (6), Šveits 9 (6), Slovakkia 8 (5), Prantsusmaa 6 (6), Austria 4 (6) ja Valgevene 0 (6) punktiga.