Galerii: Madridi Real alistas finaalis Fenerbahce ja võitis kümnenda Euroliiga tiitli

Korvpalli Euroliiga finaalis alistas Madridi Real 85:80 Istanbuli Fenerbahce ning võitis klubiajaloo kümnenda Euroliiga tiitli.

Madridi Real tegi Fenerbahcega vahe sisse kolmandal veerandajal, mis võideti kümne punktiga. 38 sekundit enne mängu lõppu vähendas Fenerbahce kaotusseisu viiepunktiliseks. Järgmisel rünnakul tehti Jaycee Carrolli vastu viga ning mees läks vabaviskejoonele, kus tabas aga kahest viskest ühe.

Fenerbahce tuli kiirelt palliga üle ning Bobby Dixon tabas kolmepunktiviske – 81:78. Järgnes kiire viga Fabien Causeuri vastu ning prantslane siirdus vabaviskejoonele, ent ei suutnud kumbagi viset tabada. Tema õnneks oli ründelauas Trey Thompkins, kes viis Reali 83:78 juhtima.

Kuigi Nicolo Melli suutis kiiresti veel 12 sekundit enne mängu lõppu vahe 83:80 peale vähendada, tabas taaskord vabaviskejoonele läinud Causeur sel korral mõlemad visked ning kindlustas Realile 85:80 võidu.

Reali resultatiivseim oli 17 punkti visanud Causeur, Luka Doncici arvele kogunes 15 ning Thompkinsi arvele 10 punkti. Fenerbahce parim oli 28 punkti visanud Melli.

Finaalseeria parimaks valiti 19-aastane Doncic, kes valiti ka põhihooaja parimaks.

Tagasi üles