Dopinguga vahele jäänud Kiivikase õpilane: Ott on süüst prii

Ivo Parveots.

FOTO: Instagram

Eesti karikavõistlustel Ott Kiivikase järel teise koha saanud Ivo Parveots jäi dopingukontrollis vahele keelatud ainete tarvitamisega. Kuna Parveotsa näol on tegu Kiivikase õpilasega, tõmmati paratamatult skandaali sisse ka Kiivikas. Kuid nii Parveots kui Kiivikas kinnitavad, et kogu juhtumi ainusüü on Parveotsal.

Järgnevalt avaldame Kiivikase kirja Facebookis, mis selgitab juhtunut. Teksti allosas avaldame Parveotsa vabanduskirja Kiivikale.

«Head sõbrad! Viimasel ajal olen ma oma Facebooki seinale postitanud valdavalt positiivseid laadi rõõmusõnumeid erinevatest õnnestumistest, nii enda kui mu õpilaste poolt. Sedakorda käib jutt minu õpilasest Ivo Parveotsast, kuid seda mitte positiivses valguses, kuid ka halvad asjad on vaja selgeks rääkida ja ka ebaõnnestumistest ja valesti tehtud otsustest võivad paljud treenerid ja tulevased sportlased palju õppida, et vältida sarnastesse olukordadesse sattumist.

Olen järginud spordis kehtivaid põhialuseid nii sportlase kui treenerina ja enne kui võtan kedagi oma käe alla treenima sõlmin temaga kirjaliku kokkuleppe, kus lisaks muudele formaalsustele treeningprotsessi kohta on selged punktid, mis välistavad iseteadliku toidulisandite ja dopinguainete kasutamise. Dopingu suhtes on null tolerants ja selle kasutamise korral, lõppeb koostöö päevapealt!

Ivoga, kelle avalik kiri ilmus tema FB seinale (kuna see oli läbi Instagrammi tehtud, siis ma ei saanud seda jagada ja kopeerisin siia alla), sai sõlmitud samasugustel alustel kokkulepe. Ivos, kes oma loomult on kõva töörügaja ja pigem teeb trennis rohkem kui vähem, ei kahelnud ma hetkegi, et see tulemus ja vorm, mida Ivo EKV näitas, oli saavutatud kõva tööga. Näitan ju ma ise ja ka õpilased samasuguseid ja veel paremaid tulemusi ilma keelatud aineid kasutamata, miks siis Ivo ei võiks seda teha? Kahjuks ostust Ivo EKV võetud dopingproov positiivseks ja see uudis tabas mind just siis, kui olin alustamas nädalavahetusel võistlust Varssavis. Polnud just parim ajastus, kuid ma ei lasknud sellel uudisel oma päeva rikkuda ja võitsin kaks kulda ja absoluutkategoorias lisaks veel hõbeda.

Koju tulles helistasin Ivole ja küsisin selgitust (see järgneb ka all), kuid nö tagantjärgi enam tulekahju ei kustuta, kui see kontrolli alt on juba väljunud. Kahjuks tegi Ivo ettevalmistuse käigus oma peaga ja kolmandate inimeste soovitusel otsuseid, mille üle minul kui treeneril puudus info ja kontroll ning ma ei saanud ka selle takistamiseks midagi ette võtta, et seda ära hoida. Ivo teab minu suhtumist puhtasse sporti ja igasuguste «imevahendite kasutamisse» ja tõenäoliselt oli see ka põhjus, miks seda purki, mis pahanduse põhjustas, minule näitamiseks ja tarvitamise kooskõlastamiseks ei toodud....

Inimese ja treenerina võtan vastutuse seal, kus on minu pädevus ja minu tehtud otsused ning soovitused, kuid antud loos, kus on tehtud Ivo poolt iseteadlikud otsused ja kolmandate minule tundmatute inimeste soovitused, ei saa ma ka vastutada nende tegude eest! Loodan ,et seda ka kõik osapooled mõistavad! Mul on siiralt kahju, et mu nimi on seotud selle looga, kuid nagu ma ka oma kirja esimeses pooles mainisin võiks olla õpetlik ja aidata vältida sarnaste juhtumiste tekkimist tulevikus. Tean kui suur võib olla kiusatus kasutada keelatud vahendeid, et sportliku tulemust parandada, kuid selle jaoks ongi olemas treenerid ja mentorid, kes aitavad jääda põhiväärtuste juurde ja kiustatusest üle saada.

Ivo suhtes ma ei pea viha, pigem olen temas pettunud, kuid oma vitsad ta sellest loost saab ja mina teda hukka ei mõista ja tänan teda avaliku vabanduse ja kirja eest! Loodan, et nii Ivo kiri kui minupoolne selgitus on piisav, et lugeda see teema lõppenuks ja homme toodame juba positiivsemaid uudised!»

Ivo Parveotsa vabanduskiri

«Jätkan siin kohal oma pooleli jäänud lugu siis sellega, et oma valikutega ei tõmmanud ma halba tähelepanu ja valgust mitte ainult endale, vaid ka oma treenerile. Kuna mul on juba nii palju kogemust, siis pole vaja treeneri poolt pidevalt ette lugeda, et tõsta seda kangi nii palju, söö enne võistlusi kana, mitte jäätis ja lisandite koha pealt on ka asi selge. Kui me kunagi koostööd alustasime, siis oli lepingus punkt, mis rangelt keelas igasugu välismaiste lisandite kasutamise ilma treeneri nõusolekuta. Leping lõppes sellega, et mul jooksis autol mootor kokku ja pärast seda polnud enam suuteline endale pidevalt treenerit palkama. Hr. Kiivikas ütles selle peale, et mul pole niikuinii vaja koguaeg kätt hoida ja kui on mingeid küsimusi, siis võin temaga siiski ühendust võtta.

Ettevalmistuse ajal käisin iga päev trennis ja olin saalis tavaliselt ka pühapäevaste Team Kiivikase ühistrennide ajal, kus saigi kõik vajalik ära räägitud ja mõned korrad vorm üle vaadatud. Toidust ega lisanditest polnud juttu, kuna kaal ja pilt läksid nii nagu vaja. Eks trennis kohtad ka palju teisi inimesi ja tuttavaga juhtusin lihtsalt rääkima rasvapõletajatest, mis toimivad ja kuidas toimivad ja kust soodsamalt osta saab... Jutt igal juhul viis asjani, mida tarvitasin. Treenerile ei rääkinud midagi, kuna ei pidanud asja oluliseks ja netilehel, kust kaup pärines, kirjeldati seda ju kui lubatud kraami...

No igatahes siin ma nüüd olen ja ei peida pead liiva alla. Mul ei olnud mingit plaani Oti kui treeneri mainet kahjustada ja võlgnen talle hetkel väga suure vabanduse. Olen suhelnud Oti endaga, Eesti Antidopingu liidu esindaja, EKFL-i presidendi ja ka ajakirjandusega. Mul pole kellegi ees midagi varjata: vastan telefonile, meilile ja ka Messengeri kirjadele nii nagu töö kõrvalt jaksan. Vabandan veel kord Kiivikase ees kogu südamest. Ja ka kõigi sugulaste ning tuttavate ees, kes minusse on uskunud ja mind toetanud sellel teel!»

Tagasi üles