Stardiga kohti kaotanud Soomer teenis Brnos punktilisa

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Hannes Soomer.

FOTO: Václav Duška Jr

Pühapäeva pärastlõunal sõideti Tšehhis, Brno ringrajal mootorrataste ringrajasõidu klassi Supersport MM-hooaja seitsmes etapp.

Hannes Soomer alustas võistlust 13. kohalt ning lõpetas ka avaringi samal positsioonil. Teisel ringil langes eestlane 16. kohale, kuid alustas marulist konkurentide püüdmist ning oli kaheksandaks ringiks tõusnud 11. kohale. Järelejäänud kaheksa ringi jooksul heitles Racedays meeskonna sõitja 11.-13. kohtade nimel Kawasaki sõitja Rob Hartogi ja samuti Kawasakil võistelnud Hikari Okobuga.

16-ringilise võistluse lõpetas Soomer 12. kohal ning teenis selle eest neli MM-punkti. Kümnes koht jäi eestlasest 3,5 sekundi kaugusele. Brno etapi võitnud Jules Cluzelist (Yamaha) jäi Soomer maha 34,8 sekundiga. Seitsme sõidetud etapi järel hoiab eestlane 11 punktiga Supersport MM-arvestuse 20. kohta.

«Sõiduga jäin ma ise rahule. Stardiga kaotasin kõvasti kohti aga esimeste ringidega sain palju tagasi teha. Kogu sõidu jooksul oli väga palju sebimist Hartogi ja Okuboga mille jooksul kulutasin väga palju rehvi ja ei saanud lõpus enam päris tipptempot hoida. Kogu nädalavahetuse tööga võib aga isegi rohkem rahule jääda. Tegeleme jälle vaikselt peenhäälestusega ja kolme nädala pärast Misanosse minnes arvan, et saame siin rajatud vundamendilt jätkata, mitte jälle nullist alustada. Suur aitäh kõigile sponsoritele ja toetajatele ja kõigile kes osalised on,» sõnas Soomer.

Supersport MM-hooaja järgmine etapp sõidetakse 6.-8. juulini Itaalias, Misano ringrajal.  

Tagasi üles