Galerii: Venemaa alustas vahetusmeeste toel kodust finaalturniiri suure võiduga

Jalgpalli maailmameistrivõistlused Venemaal algasid korraldajamaa 5:0 võiduga Saudi Araabia üle. Venemaa väravad lõid Juri Gazinski, Denis Tšerõšev ja Artjom Dzjuba, Aleksandr Golovin.

Enne finaalturniiri suure pinge all olnud venelased alustasid kohtumist suurepäraselt, kui murdsid saudide väravaluku juba 12. minutil nurgalöögi järel – Golovini tsenderdusest suunas palli peaga väravasse Gazinski. Venelased jõudsid teistkordselt sihile mõned minutid enne poolajavilet, kui vasturünnaku realiseeris väravaks Tšerõšov. Resultatiivse söödu sai kirja Roman Zobnin. Venemaa kaheväravalises eduseisus mindi ka puhkepausile.

Avapoolaja keskpaigas tabas võõrustajaid karm hoop, kui nende üks suurim staar Alan Dzagojev vigastas reielihast ning pidi mängu pooleli jätma. Tema asemele sekkus vahetusest väljakule hilisem väravalööja Tšerõšov.

Saudi Araabia naasis riietusruumist teravalt, kui suutis paaril korral Venemaa väravat ohustada, kuid tabamuseni nad ei jõudnud. Hoopis venelased lõid kolmanda värava, kui kõigest 89 sekundit varem vahetusest väljakule sekkunud Dzjuba kerkis Saudi Araabia karistusalas kõige kõrgemale ja realiseeris Golovini tsenderduse väravaks.

Mängu kauneima värava sai enda nimele Tšerõšev, kes säras mängu esimesel üleminutil välisküljelöögiga ja lõi venelaste neljanda. Lõppseisu vormistas neljandal üleminutil Golovin, kes lõi värava otse karistuslöögist.

See tähendab, et Venemaa asus A-alagruppi, kuhu kuuluvad veel Uruguay ja Egiptus, kolme punktiga juhtima ja Saudi Araabia jäi nulli peale. A-alagrupi teises mängus lähevad homme vastamisi Uruguay ja Egiptus.

Enne mängu:

Venemaal pole koduse MM-finaalturniiri eel just paljuga hõisata. Nende tänavust koondist peetakse riigi ajaloo nõrgimaks. Eelkõige on venelaste murekoht kaitsemäng, mis on kontrollmängudes kõvasti kärisenud. Maavõistlustes pole Venemaa võitnud sel kalendriaastal mitte ainsatki kohtumist. Teenitud on kolm kaotust ning üks viik.

Ka Saudi Araabial on enne MMi probleeme olnud, seda eelkõige treeneripingil. Viimase aasta jooksul on treener vahetunud neil kahel korral. Meeskonna tuumik on aga jäänud treenerivahetustest hoolimata samaks ning koosneb eelkõige kohaliku meistriliiga kahe parema meeskonna mängijatest. Mängijad on üksteisega tuttavad ning see on kahtlemata koondise pluss.

Viimastes kontrollmängudes on Saudi Araabial läinud paremini kui Venemaal. Teenitud on kaks võitu, 2:0 Alžeeria ning 2:0 Kreeka üle. Kirjas on ka kolm kaotust - 1:2 Itaaliale, 0:3 Peruule ning 1:2 Saksamaale.

Loe ka neid

Tagasi üles