Kirt pälvis uhke auhinna, Eesti jäi Balti meistrivõistlustel kolmandaks

Magnus Kirt.
Magnus Kirt. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Eesti kergejõustikukoondis lõpetas Lätis Ogres peetud Balti meistrivõistlused kolmanda kohaga. Esikoha võitis Leedu, kes kogus 272 punkti. Läti teenis teisena 266 ning Eesti 262 punkti.

Võistluse parimaks meessportlaseks valiti Eesti odaviskaja Magus Kirt, kes saavutas reedel tulemusega 86.70 esikoha. See andis Kirdile 1197 IAAFi edetabelipunkti.

Teise võistluspäeva säravamad tulemused olid Reena Kolli Eesti rekordi vääriline tulemus naiste teivashüppes - 4.35, mis talle ka võidu tõi. Suurepärase tulemuse tegi Tony Nõu, kelle võiduaeg 21,17 meeste 200 m jooksus on tema isiklikuks rekordiks.

Kaksikvõidu võtsid eestlannad naiste kõrgushüppes, kus 1.83ga võitis Grete Udras ja Eleriin Haas oli 1.81ga teine.

Naiste kettaheite võitis Kätlin Tõllasson 52.50ga. Naiste 400 m tõkkejooksus tõi Eestile esikohapunktid Piibe Kirke Aljas, kes sai ajaks 59,93 ning täitis ühtlasi U20 MMi normi. Temast kiirem oli väljaspool arvestust jooksnud Annika Sakkarias ajaga 59,87. Mõlema jaoks oli tegu isiklike rekorditega.

Kätlin Piirimäe triumfeeris naiste kuulitõukes, saades kirja 15.80. Võidu võtsid eestlased ka viimasel alal, meeste 4x400 m teatejooksus, kus meie meeskonnale (Tony Nõu, Sten Ütsmüts, Marek Niit, Rasmus Kisel) tõi esikoha aeg 3.15,57.

Avapäev tõi EMi normi

Avapäev tõi ühe Berliini EMi normi, kui Liina Laasma sai odaviskes kirja 59.01, mis andis kolmanda koha.

Meeste kettaheites saadi kaksikvõit, triumfeeris Martin Kupper tulemusega 61.91, teise koha sai Gerd Kanter 61.78ga. Kaksikvõit võeti ka naiste vasaraheites, kus esimeseks tuli 68.15 heitnud Anna Maria Orel ning talle järgnes 53.42ga Rael Kalda.

Ka 4x100 m teatenaiskond (Marje Nurk, Kreete Verlin, Ann Marii Kivikas, Maarja Kalev) võitis kulla, ajaks 45,62. Meeste teatenelik (Kaspar Mesila, Richard Pulst, Tony Nõu, Marek Niit) oli samuti kiireim, joostes välja aja 40,14.

Merilyn Uudmäe oli parim naiste kolmikhüppes, tema võidutulemuseks oli 13.75.

Meeste odaviske võitis Magnus Kirt 86.70ga. Tony Nõu tõi Eestile esikoha meeste 400 m jooksust, ajaks 47,08.