Statistika: Venemaa MMil püsib elus erakordne seeria

Kris Ilves
Kui marokolane Aziz Bouhaddouz poleks 95. minutil palli nurgalöögist omaväravasse löönud, siis ilmselt oleks MMi esimene väravateta viik sündinud juba turniiri teises mängus. Foto: Cal Sport Media / Cal Sport Media/Sipa USA

Venemaal peetavatel jalgpalli maailmameistrivõistlustel on nähtud 20 mängu 64st ja mitte kordagi pole koondised leppinud väravateta viiki. Samasuguse statistilise näitajaga saadi hakkama ka 1954. aastal, kui MMil osales 16 koondist (praegu 32) ja toimus kõigest 26 mängu, mis ükski ei lõppenud 0:0 viigiga.

Käimasoleval MMil on löödud 45 väravat ehk 2,25 tabamust mängu kohta. Resultatiivseim kohtumine leidis aset B-alagrupi lahingus Portugal – Hispaania, mis lõppes 3:3 viigiga ehk löödi kuus väravat. Sellele järgneb MMi avamäng, kui Venemaa purustas A-alagrupis Saudi Araabia 5:0.

Kusjuures kõik eile peetud alagrupiturniiri teise vooru mängud lõppesid soosiku (Uruguay, Portugal, Hispaania) 1:0 võiduga, kuid päev varem said vähemalt ühe värava üle rõõmustada kõik kuus väljakul käinud meeskonda.

Kõige lähemal olid meeskonnad väravateta viigile B-alagrupi kohtumises Maroko – Iraan, kui iraanlased said napi võidu marokolase Aziz Bouhaddouzi mängu viienda üleminuti omaväravast. Uruguay võiduvärav A-alagrupi mängus Egiptusega sündis 89. minutil, kui sihile jõudis Jose Maria Gimenez.

6 väravat (1 mäng): Portugal – Hispaania 3:3.

5 väravat (1): Venemaa – Saudi Araabia 5:0.

4 väravat (1): Venemaa – Egiptus 3:1.

3 väravat (5): Prantsusmaa – Austraalia 2:1, Belgia – Panama 3:0, Tuneesia – Inglismaa 1:2, Kolumbia – Jaapan 1:2, Poola – Senegal 1:2.

2 väravat (3): Argentina – Island 1:1, Horvaatia – Nigeeria 2:0, Brasiilia – Šveits 1:1.

1 värav (9): Egiptus – Uruguay 0:1, Maroko – Iraan 0:1, Peruu – Taani 0:1, Costa Rica – Serbia 0:1, Saksamaa – Mehhiko 0:1, Rootsi – Lõuna-Korea 1:0, Uruguay – Saudi Araabia 1:0, Portugal – Maroko 1:0, Iraan – Hispaania 0:1.