Sisuturundus

Statistikapomm: Jugoslaavia loputas ajalooliselt Šveitsi, mida suudab Serbia?

FOTO: Optibet

Serbia alustas käesolevat MMi tubli võiduga viigimeistrite kostariikalaste üle. Šveits sai hakkama aga veelgi märkimisväärsema tulemusega, kui röövis kaks punkti suurfavoriidilt Brasiilialt endalt. Aga ühe punktiga alagrupist edasi ei saa ja täna lähevad kaks peamist konkurenti teisele edasipääsukohale omavahel vastamisi. Võita saab vaid üks. Viiki mängida kaks.

Branislav Ivanovicit sai MMil 104 kohtumisega Serbia (või Jugoslaavia) rekordinternatsionaal. Varasemalt oldi samal pulgal Dejan Stankoviciga.

Aleksandr Kolarovi värav Kostariika võrku oli käesoleva turniiri kolmas resultatiivne karistuslöök, millega korrati juba nelja aasta taguse turniiri kogusaldot. Resultatiivsus oli väga muljetavaldav – kolm tabamust vaid 15 katsest.

Serbia lõi kvalifikatsiooniturniiril igas mängus värava ja keskmiselt kaks matši kohta. MMi avamängu üks tabamus on seega allapoole normi, aga samas peabki MM kangema kvaliteediga võistlus olema.

Väravavaht Vladimir Stojkovic on Serbia jalgpallis kui Edgar Savisaar Eesti poliitikas – üheaegu kõige armastatum ja vihatum tegelane. Emotsioonide taga on mehe klubikarjäär – ta alustas Belgradi suurklubi Crvena zvezda ridades, siirdus siis välismaale, kuid naasis mõned hooajad hiljem Serbiasse punatähtede vihaseima rivaali, Belgradi Partisani juurde.

Ühe linna mõlema poole eest on mänginud karjääri jooksul ka Kolarov – Rooma Laziost liikus mees Inglismaale ja liitus siis AS Romaga.

Šveits on oma viimasest 23 mängust kaotanud vaid ühe – otsustava MM kvalifikatsioonimängu Portugalile.

Šveitslane Steven Zuber on oma viimased kuues mängus koondise eest olnud osaline kuues väravas lüües neli ja andes söödu veel kahele.

Zuberi peaga värav oli tõeline haruldus. Igapäevajalgpalli Hoffenheimis mängiv šveitslane on 73 Bundesliga kohtumise peale löönud üksnes ühe peaga värava. Selle tulemuse tegi ta tasa kohe oma MM-debüüdil.

Šveits pole kunagi varem Serbiaga kohtunud. Küll aga on läbi ajaloo korduvalt madistatud selle eelkäija ehk Jugoslaaviaga – 13 mängust on Šveits võitnud kaks, viigistanud viis ja kaotanud kuus.

Serbia sel MMil:

Mängud: 1:0 Kostariika

Väravalööjad: 1 – Aleksandar Kolarov

Kollased kaardid: 1 – Branislav Ivanovic, Aleksandar Prijovic

Šveits sel MMil:

Mängud: 1:1 Brasiilia

Väravalööjad: 1 – Steven Zuber

Kollased kaardid: 1 – Valon Behrami, Stephan Lichtsteiner, F

Tagasi üles