Sisuturundus

Statistikapomm: Belgia kuldne põlvkond näitab lõpuks tõeliselt hambaid

FOTO: Optibet

MMi üheks suurfavoriidiks peetava Belgia koondise esimene suur mõõdupuu saab olema viimase alagrupivooru kohtumine Inglismaaga, aga et närv oleks selleks hetkeks võimalikult maas, tuleb enne Tuneesia alistamisega koht kaheksandikfinaalis kindlustada. Ülesanne pole kergete killast, sest tuneeslased osutasid inglastele kanget vastupanu.

SOCHI, RUSSIA - JUNE 18, 2018: Belgium

FOTO: Yegor Aleyev / Yegor Aleyev/TASS

Ka neli aastat tagasi värava löönud Dries Mertensist sai kuues ja Romelu Lukakust seitsmes belglane, kes on skoorinud mitmel MMil. Pikaaegsusega Belglased ei hiilga, sest ka Erwin Vandenbergh (1982, 1986), Jan Ceulemans (1986, 1990), Enzo Scifo (1986, 1990), Marc Degryse (1990, 1994) ja Marc Wilmots (1998, 2002) on skoorinud üksnes järjestikkulistel MMidel.

Lukaku jagab viie suurturniiride (EM ja MM) väravaga Belgia koondise vastavas pingereas Wilmotsiga teist kohta. Ainsana on vahvli-, õlle-, šokolaadi- ja eurobürokraatiamaa eest rohkem skoorinud Ceulemans – kuuel korral.

Kui Mertens värava lööb, siis Belgia võidab – fakt, mida on kinnitanud 13 katset 13st.

Belgia koondise kaks kõige teravamat mängijat on ilmselt Kevin de Bruyne ja Lukaku, kuid kohtumises Panamaga kulus meestel teineteise leidmiseks kõvasti aega. Terve avapoolaja oli Lukaku ainus belglane, kellele de Bruyne söötu ei andnud, ning mehe 69. minuti värav, kus poolkaitsja sai kirja resultatiivse söödu, oli alles teine kord, kui de Bruyne täpse sööduga Lukaku üles leidis.

Kui ohtlike meeste nimekirja lisada veel üks nimi, siis mängus Panamaga tegi terve Panama koondis esimesel poolajal Belgia karistusalas kolm pallipuudet. Eden Hazard leidis end Panama karistusalas palliga aga suisa seitsmel korral.

Belgia püsib juba 20 mängu kaotuseta. Viimati tuli pead norus väljakult lahkuda 2016. aasta septembris, kui Hispaania oli neist 2:0 üle. Järgnenud on 15 võitu ja viis viiki.

MMidel ollakse alagrupis kaotuseta kümme matši, sealjuures on võidetud viis mängu järjepanu.

Tuneesia tegi MMidele 1978. aastal võiduka alguse, kui Mehhiko alistati 3:1. Järgmises 12 mängus on saadud aga neli viiki ja nüüd kaheksa kaotust.

Ainus meeskond, mis on MMidel kauem võitu oodanud kui Tuneesia, oli Lõuna-Korea, kes oli vahemikus 1954-1998 võiduta 14 mängu.

Tuneesia võit Mehhiko üle oli üldse esimene, mille Aafrika meeskonnad kunagi MMil saanud.

Tuneesia on sel MMil teinud ühe raamidesse läinud pealelöögi, mis tähistab ka nende seni ainsat väravat.

Belgia ja Tuneesia on varasemalt kohtunud kolm korda ja kõik on nii tasa, kui olla saab: 1-1-1. Ainus koondiste vahel peetud MM-mäng jäi viiki, kui 2002 lepiti alagrupis 1:1.

Kas mäng jääb taas viiki? Leia tõenäosused siit!

Tuneesia peatreener Nabil Maaloul on juba koondisega kullameki suhu saanud – 2004. aastal, kui tuneeslased võitsid Aafrika rahvuste karika, oli ta prantslase Roger Lemerre’i abitreener

Belgia sel MMil:

Mängud: 3:0 Panama

Väravalööjad: 2 – Romelu Lukaku, 1 – Dries Mertens

Kollased kaardid: 1 – Kevin De Bruyne, Thomas Meunier, Jan Vertonghen

Tuneesia sel MMil:

Mängud: 1:2 Inglismaa

Väravalööjad: 1 – Ferjani Sassi

Kollased kaardid: puuduvad

Tagasi üles