Rekorditerohkes mängus alistas Saudi Araabia 95. minutil Egiptuse

Siim Kaasik
Salem Al-Dawsari.
Salem Al-Dawsari. Foto: PHILIPPE DESMAZES / AFP

Jalgpalli maailmameistrivõistlustel alistas Saudi Araabia sündmusterohkes mängus 2:1 Egiptuse.

Egiptus asus mängu juhtima 22. minutil, kui Liverpooli ründaja Mohamed Salah tõstis palli üle Saudi Araabia väravavahi Yasser Al Mosailemi.

Mängu 41. minutil teenis Saudi Araabia penalti. Vastutuse võttis enda peale Fahad Al-Muwallad, kelle pealelöögi aga Essam El Hadary tõrjus. Kusjuures, tegu oli El Hadary debüütmänguga MMil. Enne El Hadaryt on MMi debüüdil penalti tõrjunud kolm väravavahti.

Üleminutiterohkel avapoolajal teenis Saudi Araabia teisegi penalti, mida asus seekord lööma Salman Al-Faraj. Täpse penaltiga viigistas ta mänguseisu ning sai enda nimele rekordi - mitte kunagi varem pole MMi esimesel poolajal löödud nii hilist väravat (täpne väravalöömise aeg 50.36 - toim). Mängu 95. minutil tõi Saudi Araabiale võidu 2:1 Salem Al-Dawsari, kes lõi värava viiekastijoone lähistelt.

Teise tänase rekordi sai enda nimele Egiptuse väravavaht El Hadary, kellest sai vanim MMil väljakul käinud jalgpallur.

A-alagrupi tabeliseis: Uruguai 9, Venemaa 6, Saudi-Araabia 3, Egiptus 0.