MM-sarja liider taastutvus Eestiga

Thierry Neuville Lõuna-Eestis testimas

FOTO: Karli Saul / SCANPIX

Vaikne suvehommik Võrumaa metsade vahel. Taevas pole pilveraasugi, kuldnokk lõõritab. Järsku lükkab valge Hyundai i20 tuurid põhja. Roolis olev MM-sarja üldliider Thierry Neuville on keskendunud – tal on Lõuna-Eesti teedel oma masina testimiseks vaid üks päev.

Tellijale

Esmaspäeva õhtul Tallinna jõudnud, aga juba eile hommikuks Haanjasse Raagile saabunud Neuville teeb koos kaardilugeja Nicolas Gilsouliga oma masinaga mitu testiringi. Juba pärast Sardiinia rallit rääkis belglane, et kuigi MM-sarja liidripositsioon on turvaline, tuleb masina seadistusi veel muuta. Seda eriti nõudliku Soome ralli eel, kus Hyundai pole kuus viimast aastat poodiumilegi jõudnud.

«Arvame, et siin on väga hea testida. Teed on Soome omadega väga sarnased, samas ka veidi erinevad. Tõsi, läheme veidi enne ralli algust ka Soome testima, aga iga kogemus kulub marjaks ära,» räägib Neuville lõunapausil Postimehele. Gilsouli sõnul ollakse rahul eelkõige ka ralliilmaga – päike paistab, rada on veidi niiske, ent tolmu üles ei keeruta.

«Kindlasti on testil lihtsam, sest sõidame samal sektsioonil, mis pole just väga pikk – see võtab maksimaalselt kaks minutit. Tähtis on hea tunnetuse saavutamine. Teeme kogu aeg palju muudatusi, nii et tähtsam on tunnetamine ning õige seadistuse leidmine.»

Gilsoul osutab, et testide ajal on oluline ka suhtlus meeskonnaga. Eestis jagas meeskonnasiseseid käsklusi Hyundai piloodi Dani Sordo kaardilugeja Carlos del Barrio. Sordo sai Hyundailt aga väikese suvepuhkuse, sest tema asemel hüppab Soome, Türgi ja Walesi rallil rooli Hayden Paddon.

Tagasi üles