Mägi jooksis Teemantliigal hooaja parima tulemuse, Samba alistamatu

Merili Luuk
Rasmus Mägi.
Rasmus Mägi. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Rasmus Mägi sai Lausanne'is peetaval Teemantliiga etapil 400 meetri tõkkejooksus viienda koha, joostes hooaja parima aja 49,04. Jooksu võitis sel hooajal ala valitsenud Abderrahman Samba 47,41-ga.

Mägi parandas hooaja tippmarki 15 sajandiku võrra, seni oli tema hooaja parim jooks 49,19.

Teisena lõpetas Lausanne'is maailmameister Karsten Warholm ajaga 47,94, kolmas oli valitsev Euroopa meister Yasmani Copello 48,85-ga. Mägi oli lähedal ka TJ Holmesi alistamisele, kuid 48,94 jäi siiski veel ületamatuks.

Mägi jättis selja taha maailmameistri Bershawn Jacksoni (49,31) ja inglase Jack Greeni (49,52). Kyron McMaster jättis jooksu pooleli.

ENNE JOOKSU:

Sambast sai möödunud nädalal Pariisi Teemantliiga etapil teine mees, kes on 400 meetrit tõkkeid jooksnud alla 47 sekundi (46,98). Temast kiiremini on distantsi läbinud vaid ameeriklane Kevin Young, kes võitis 1992. aastal 46.78-ga olümpiakulla.