Southgate: meie kvaliteet otsustas. Pickford: Inglismaa fännid võtavad pinged õlult

Jordan Pickford tegi ühe esmaklassilise tõrje teise järel.

FOTO: EMMANUEL DUNAND / AFP

Jalgpalli MMi veerandfinaalis 2:0 Rootsi alistanud Inglismaa meeskonna treener Gareth Southgate rõhutas, et suudeti tulu lõigata täpselt nendest teguritest, mida mänguks valmistudes loodeti.

«Teadsime, et Rootsi lubab meil rohkelt palli vallata. Võtmeküsimus oli, kas me suudame mängu kontrollides nende kaitse lahti muukida,» selgitas Inglismaa meeskonna 28-aastase ooteaja järel MMi nelja parema sekka tüürinud Gareth Southgate.

«Tuvastasime mõned tsoonid ja positsioonid, kus on tõenäolisem seda teha. Just nii mõlemad meie väravad sündisidki,» jätkas ta vahetult pärast veerandfinaali BBC-le antud intervjuus. «Olime standardolukordadest tulemuslikud, sest suutsime vajalikes kohtades ohtu kujutada ja võimalusi teenida. Rootsi on väga hästi organiseeritud meeskond, nad oskavad kõigi elu raskeks teha. Minevikus on tulnud ette juhuseid, kui oleme neid alahinnanud. Täna olid meie häälestatus ja võistlusvaim sama head kui neil, aga meie natuke parem kvaliteet otsustas.»

«Mis läks valesti?» kordas Southgate’i Rootsi ametivend Janne ANderson pressikonverentsil reporteri küsimust. «Ma ei olegi ausalt öeldes, et miski mänguelement läks eriti valesti. Me ei suutnud lihtsalt näidata oma parimat taset. Kuni selle (avavärava toonud – toim) nurgalöögini oli kõik kontrolli all.»

«Õhkkond oli imeline! Inglismaa fännid on täiesti teisest klassist. Nende ees mängimine muudab su enesetunde niivõrd mõnusaks, võtab pinged õlult,» rääkis üks mängu kangelasi, Inglismaa väravavaht Jordan Pickford. Ning lisas: «Jah, ma ei olnud sündinud, kui Inglismaa viimati MMil poolfinaalis oli. Nüüd on meil võimalus minna ja teha oma ajalugu. Praegu aga peame puhkama ja taastuma.»

Tagasi üles