Kanter ületas tervisemured: nüüd on kuu EMini aega, et stabiilsust leida

Gerd Kanter saab rahul olla

FOTO: Tairo Lutter

Eile Kadrioru staadionil EM-normi täitnud ning 64.42 heitnud Kanter sõnas pärast võistlust, et teda seganud tervisemured lubavad taas korralikult treenida ja enesetunne on hea. 

«Paar-kolm nädalat olen saanud trennis kõike teha. Teadsin, et seis on praegu hea ja siin on suurepärased tingimused, vana mees ei saa viimaste katsete peale enam asju jätta,» põhjendas 39-aastane olümpiavõitja alaliidu koduleheküljele, miks norm kohe avakatsel - ja ainsal kirja läinud katsel - tuli.

«Selles heites suutsin oma tehnikat kontrollida, järgmistes läksin juba nii-öelda panema ja siis kahjuks enam midagi head välja ei tulnud. Päris rahule oleksin jäänud siis, kui oleksin saanud rohkem korralikke katseid kirja, aga nüüd on kuu aega EMini aega, et leida stabiilsust ja teravamat vormitippu,» kommenteeris Kanter, kes lendas kohe pärast karikavõistlust võistlema Poola.

Gerd Kanter

FOTO: Tairo Lutter

Edasi ootavad teda ees stardid Kohilas ja juuli lõpus Eesti meistrivõistlused. «Olen jätkuvalt võistlemise usku ja tahan nädalas korra vähemalt end proovile panna,» lisas Kanter. 

Kanteri järel sai Eesti karikavõistlustel teise koha Martin Kupper, kes heitis 61.59.

Naiste kolmikhüppes oli stardis hiljuti EMi normi alistanud Tähti Alver (Nõmme KJK), kellele pakkus tulist konkurentsi Merilyn Uudmäe (Audentese SK). Ülinapi võidu võttis seekord Alver, kes hüppas parimal katsel 13.89, Uudmäe sai teise koha 13.87ga. Meeste kolmikhüppes oli kohal vigastusega hädas olnud Igor Syunin (TÜ/ASK), kes täpselt 16-meetrise hüppega ka võidu võttis.

Meeste teivashüppes ei olnud vastast Robin Noolele (SK Elite Sport), kelle võidutulemuseks oli 5.25. Naiste teivashüppe parim oli Eesti rekordiomanik Reena Koll (KJK Visa), kes ületas 4.30. 

Korraliku tulemusega võideti nii meeste kui naiste kaugushüpe. Meeste karikavõitjaks tuli Meelis Siimson (Audentese SK) 7.71ga, kes edestas 7.41 hüpanud Henrik Kutbergi (Audentese SK). Naistest läksid kaugushüppes esikohapunktid kirja Merilyn Uudmäele (Audentese SK), kelle võidutulemus oli 6.27.

Meeste 400 m jooksus triumfeeris ajaga 47,57 Tony Nõu (Audentese SK). Naiste vasaraheites sai Anna Maria Orel (Tallinna SS Kalev) kindla võidu 66.26ni kandunud heite eest.

Mitmevõistleja Grit Šadeiko (TÜ/ASK) tegi kaasa 200 m jooksus ja tema ka jooksu võitis, ajaks 24,40. Meeste sama distantsi kiireim oli Marek Niit (KJK Saare) ajaga 21,12.

Niit oli kiireim ka 100 m jooksus, saades võiduajaks 10,69 ning jättis selja taha Richard Pulsti (Audentese SK, aeg 10,75) ning Hans-Christian Hausenbergi (Tartu SS Kalev, aeg 10,81). Naiste 100 m võitis Diana Suumann (TÜ/ASK) 11,92ga, teise koha teenis Õilme Võro (KJK Lõunalõvi, aeg 11,99).

Naiste 1500 m distantsil oli favoriidina stardis Liina Tšernov (SK Jooksupartner), kes ka ajaga 4.24,98 esimeseks tuli. Meeste sama distantsi kiireim oli Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev) 3.49,80ga.

Vaata kõiki tulemusi SIIT.

Tagasi üles