N, 30.11.2023

Muhu Väina regatt jõudis järjega Hiiumaale

Postimees Sport
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pärast kahte esimest A. Le Coq 61. Muhu Väina regati etappi Tallinnas ootas purjetajaid ees sõit Hiiumaale. Olybet Kakumäe-Kärdla etapp oli tänavuse regati üks pikemaid – 67-72 miili vastavalt väiksematele ja suurematele jahtidele. 

Vaatamata hommikusele tuulevaikusele ja suurepärasele rannailmale Tallinnas paisus kirdetuul lõunaks 6-7 meetrini sekundis ja seda tuuletugevust jagus kuni päikeseloojanguni kui Kärdla sadamasse oli jõudnud suurem enamus Muhu Väina regati jahtidest. Gruppide kaupa olid Kakumäe-Kärdla etapi võitjad Sugar 2, Adele, Lagle III, Guru, Deja Vu, Vindöga ja Tee Chee.

Hommikul ilmaolusid kommenteerides oli peavõistlusjuht Andres Talts Hiiumaale viiva etapi ja olude suhtes optimistlik: «Kuna tänavuseks regatinädalaks on ennustatud valdavalt nõrgemaid tuuli, siis ka selle etapi rada on tehtud kõige kiirem, mida teha saab. Kuigi hommik on meil tuuletu ja palav, siis lõunast alates lubatakse soodsat pakstaak tuult ja päikest, mis peaks Kärdlasse purjetamise igati toredaks tegema.»

Tuulevaikuse tõttu lükkus start siiski kella 10lt rohkem kui tunni võrra edasi, kuid siis enne starti puhuma hakanud tuul jäi selliselt puhuma kuni õhtuni. Seitsme grupi 109 jahi hulgas tegi kiireima sõidu Pärnu Jahtklubi jaht Tuule finisheerudes pärast üheksat tundi ja 15 minutit mõnusas tuules purjetamist.

Korrigeeritud ajas grupis kaheksanda resultaadi saanud Tuule roolimees Mati Sepp kiitis sadamasse jõudes ilma- ja tuuleolusid: «Kui algul Tallinna all oli veel tuul vaikne ja enam kui 4 m/s ei puhunud, siis üsna kiiresti puhus see 6-7 m/s ja andis mõnusat hoogu kuni Kärdlani välja.»

Suurimate jahtide grupis ORC I oli pärast üheksat ja poolt tundi sõitu korrigeeritud ajas parim Pärnu Jahtklubi jaht Sugar2 Marjaliisa Umbiga roolis. «Sõit oli lahe, rada kiire, allatuul oli. Aga ei olnud väga lihtne sõit. Tuul oli nii erinev ja teisi konkurente jälgides tuli leida head vaba rada teiste paatide vahel - nuputamist oli omajagu, et leida see kõige õigem ja lähem kurss märgile. Tuule keeramised ja tuule tugevuse erinevused olid täna hästi suured. Kes oskas seda paremini ära kasutada, sellel oli täna eelis,» kommenteeris Marjaliisa Umb.

ORC II grupis teise tulemuse välja sõitnud Amserv Toyota Sailing Team’i kapten Margus Žuravljov oli Kärdlasse saabudes sõiduga rahul. «Saime minema, kuid eks tulemused näitavad, kas teised olid piisavalt taga või mitte.  Oli super ilm ja jõudsime kiiresti kohale.  Tuul oli kogu aeg fliidi juures kuigi tundus, et etapi lõpupoole vaikis. Merel oli ruumi piisavalt palju, sest taganttuules saime me igale poole laiali sõita ning nii nagu keegi sind katma hakkas,  sai kõrvale halssida. Täna pidi hea tunnetus olema, et hästi sõita.»

A.Le Coq 61. Muhu Väina regatt jätkub kolmapäeval, 11. juulil Kärdlas kui päeval kell 14 on plaanis startida 10-miilisele Hiiu valla ringile. 

Olybet Kakumäe-Kärdla etapi  esikolmikud gruppide kaupa:

ORC I

1. SUGAR 2 EST711 Marjaliisa Umb, Pärnu Jahtklubi

2. NIDA III LTU1111 Arunas Burksas,  Vetrungis Nida

3. FORTE EST475 Tammo Otsasoo,  Kalevi Jahtklubi

ORC II

1. ADELE EST467 Aleksandr Karboinov, JK Baltsail

2. AMSERV TOYOTA ST EST379 Margus Žuravljov, Kalevi Jahtklubi

3. EVELYN III EST477 Kristen Pugi, Saaremaa Merispordi Selts / Kalevi Jahtklubi

ORC III

1. LAGLE III EST554 Ülari Velviste, Saaremaa Merispordi Selts

2. PRIZRAK  RUS331 Dmitry Mostovoy, Vodnik

3. BAILARINA LAT350 Andrejs Buls, RSSC

ESTLYS I

1. GURU LAT352 Arnis Remess, Latvijan Y/C

2. EXTRA BRUT LAT577 Alexei Alexeev, Latvian YC

3. LE MANS LAT771 Kristaps Remess, Latvijan Y/C

ESTLYS II

1. DEJAVU EST542 Peeter Siniväli, Kalevi Jahtklubi 

2. SINYAYA PTICA RUS630 Dmitry Diakov, SPbRYC

3. KRISTI EST66 Kaarel Lehtsalu, Kalevi Jahtklubi

ESTLYS III

1. VINDÖGA EST640 Mikas Miniotas, Kalevi Jahtklubi 

2. MERCURIUS EST45 Margus Tasa, Saaremaa Merispordi Selts

3. OLÕ-IQ KIPÕT EST429 Karl Kruuse, Kalevi Jahtklubi

FOLKBOOT

1. TEE CHEE EST38 Peeter Välkmann, Kalevi Jahtklubi

2. LIND EST32 Tiit Riisalo, Kalevi Jahtklubi 

3. LINDA EST42 Pertti Neero, Kalevi Jahtklubi

Tulemused

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles