Suusasprinter Vahur Teppan loobus tippspordist

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Vahur Teppan

FOTO: Nordic Focus

Suusasprinter Vahur Teppan teatas, et loobub tippspordist.

26-aastase spordimehe sõnul ei tekkinud otsus üle öö ja selle juures said määravaks paljud tegurid.

«Eelmise hooaja lõpp läks hästi ja see andis entusiasmi uut hooaega innuga alustada. Suvel see ind rauges, sest reaalselt mõeldes ei ole ma viimastel aastatel oodatud arengut suusatajana teinud ja sellised tulemused ei motiveerinud enam sajaprotsendiliselt treeningprotsessile keskenduma,» selgitas Teppan. «Samas tundsin, et on õige aeg uuteks väljakutseteks, mida pakub nüüdsest töö Tartus Vilde tervisekohvikus. Lisaks sellele saan sügisest oma suusa-erialaseid oskuseid ja teadmisi rakendada treenides Tartus tegutsevaid Suusahulle ning talvel võib mind Suusabussiga kohata nii mõneski koolis noortele teadmisi ja õpetussõnu jagamas.»

Eesti Suusaliidu spordidirektori Raul Olle sõnul tuli Teppani otsus kindlasti üllatusena, sest kevadel sai temast uuesti Eesti murdmaasuusatamise koondise liige ja talle leiti ka täiendavalt toetajaid.

«Selles vanuses ja sellisel tasemel tippsporti tehes ei ole võimalik saavutada häid tulemusi kui sädet silmas pole. Seda enam tuleb siinkohal hinnata sportlase ausust enda, treenerite ja treeningkaaslaste suhtes ning olen kindel, et uued väljakutsed

toovad tema ellu lisapositiivsust ja põnevust,» lisas Olle.

Teppan asub tööle Vilde tervisekohviku arendusjuhina ning ka suusatamisele ei ole ta kadunud persoon. Sügisest asub ta treenerina tööle Tartus tegutsevas MTÜs Suusahullud ning talvel hakkab vedama Eesti Suusaliidu koolitusprojekti Suusabuss, mis pakub üldhariduskoolidele ja gümnaasiumidele murdmaasuusatamise algõpet.

Teppani parimateks tulemusteks on 2008. aasta Canmore’i MK-etapi klassikasprindi 19. koht, 2009. aasta Stockholmi MK-etapi klassikasprindi 23. koht ja möödunud hooaja Drammeni MK-etapi vabatehnikasprindi 24. koht. Lisaks on ta neljakordne Eesti meister teatesõidus ja teatesprindis.

Tagasi üles