R, 31.03.2023

Statistikal põhinevasse MMi sümboolsesse koosseisu ei pääsenud ükski prantslane

Postimees Sport
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Prantsusmaa koondise mängijad MM-finaalis.
Prantsusmaa koondise mängijad MM-finaalis. Foto: Alexander Vilf / Sputnik

Lõppenud jalgpalli Mmi järgselt on tavaks panna kokku sümboolseid koosseise turniiri parimatest mängijatest. Üllatuslikult ei pääsenud vaid statistilistel näitajatel põhinevasse koosseisu ükski maailmameistriks tulnud mängija.

Kokku pandud statistika koosneb igas mängus tehtud pallipuudetest, söötudest ja löökidest kuni joostud kilomeetrite ja muude andmeteni välja. Selle põhjal arvutatakse välja iga mängija mängu keskmine hinnang. Ühe täpseima statistilise keskmise tulemuse arvutab välja veebileht Whoscored.com

Nende koostatud statistika põhjal tuleb välja, et finaalis mänginud meeskondadest saaks sümboolsesse kooseisu vaid turniiri parimaks mängijaks valitud horvaat Luca Modric. Välja on jäänud nii neli väravat löönud Kylian Mbappe kui ka prantslaste poolelt head mängu näidanud Paul Pogba ja N'Golo Kante. Horvaatia poolelt näitasid suurepärast mängu näiteks Ivan Rakitic ning Ivan Perisic, kuid ka neid kumbagi sümboolses kooseisus pole.

Kooseisu pääses näiteks Neymar, kes langes Brasiilia koondisega Mmilt välja juba veerandfinaalis. Lisaks lõi Neymar turniiri jooksul vaid ühe värava. Lisaks on koosesisus näiteks Venemaa kaitsja Mario Fernandes, kui samal ajal täitis seda rolli ka suurepäraselt horvaat Sime Vrsaljko.

Õnneks ei lähtuta ametliku sümboolse kooseisu valimisel ainult statistikast, nii et eeldatavalt on sümboolses koosseisus rohkem maailmameistriks tulnud Prantsusmaa koondise mängijaid.
 

Statistikal põhinev MMi sümboolne koosseis
Statistikal põhinev MMi sümboolne koosseis Foto: Kuvatõmmis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles