Merili Luuk

Magnus Kirdi suurepärane hoog jätkus ka kodumaal, kui ta tuli Eesti meistriks võistluse rekordiga 88.28. Seejuures napsas Kirt ära rekordi Andrus Värnikult. Teisel katsel visatud tulemus oli Kirdi läbi aegade paremuselt neljas vise. Kirdi seekordne seeria: 82.17 – 88.28 – 79.65 – 79.93 – 84.57 – X.

Meeste 400 m jooksus oli põnev duell Rasmus Mägi ja Tony Nõu vahel - Mägi võitis kõrvalalal Eesti meistritiitli ajaga 46,49, Nõu ajaga 47,27.

Omamoodi kümnevõistlust proovis Eesti meistrivõistlustel kümnevõistleja Maicel Uibo, kes võitis tunnise vahega meistritiitli nii 110 m tõkkejooksus (14,57) kui teivashüppes (5.20). Seejuures pole pikalt USAS ja Bahamal elanud eestlane varem võidurõõmu maitsta saanud.

Kolmikhüppes parandas isiklikku rekordit EM-koondisesse kuuluv Tähti Alver, kes ületas esimest korda 14 meetri joone. Alverist sai seega läbi aegade neljas Eesti naine, kes 14 meetri joone ületanud.

«Kui hüppasin EM-normi 13.93, siis oli seitse sentimeetrit uuest numbrist puudu. Lootsin, et see tuleb. Nüüd ongi vaja puhata ning võib-olla paar korda väikese hoo pealt kolmikut hüpata, et tehnikat harjutada. Tehnika tõttu ongi kõik need hüpped olnud ebastabiilsed.»

Napilt jäi meeste kuulitõukes EM-normist (19.90) puudu Kristo Galetal, kelle parim katse oli 19.74.

Meeste kolmikhüppes tuli Eesti meistriks Igor Syunin (TÜ/ASK), kes hüppas end kullale tulemusega 16.24. Hõbeda võitis 15.03ga Jaanus Uudmäe (Audentese SK) ning pronksi Ilja Pimenovs (KJK Atleetika) 14.16ga.

Meeste 100 m jooksus tuli Eesti meistriks Richard Pulst (Audentese SK), kes läbis staadionisirge ajaga 10,76. Hõbemedal riputati kaela Ken-Mark Minkovskile (Audentese SK, aeg 10,82) ning pronks Hans-Christian Hausenbergile (Tartu SS Kalev, aeg 10,87). Naiste 100 m jooksu võitis Õilme Võro (KJK Lõunalõvi) tulemusega 12,28. Võro selja taga võitis hõbeda Karoli Käärt (Audentese SK, aeg 12,38) ning pronksi Carina-Renne Valdek (Audentese SK, aeg 12,48).

Mitmevõistleja Grit Šadeiko (TÜ/ASK) triumfeeris 100 m tõkkejooksus ajaga 13,63. Teiseks tuli Diana Suumann (TÜ/ASK) ajaga 13,98 ning kolmandaks Kristella Jurkatamm (Tallinna SS Kalev) 14,32ga.

Liina Tšernov (SK Jooksupartner) oli võidukas naiste 1500 m distantsil, saades võidujaks 4.25,15. Talle järgnesid Kelly Nevolihhin (KJK Vike) ajaga 4.26,12 ja Brit Rammul (Sparta Spordiselts) ajaga 4.43,02. Meeste 1500 m kiireim oli Allar Lamp (TÜ/ASK), kes võitis meistritiitli tulemusega 3.54,89. Teiseks platseerus Olavi Allase (KJK Järvala) 3.55,65ga ning kolmas oli 3.56,62ga Mark Abner (Treeningpartner).

Naiste kõrgushüppes tuli Eesti meistriks Eleriin Haas (SK Altius) 1.76ga. Hõbe kuulub Katre Sofia Palmile (Saue KJK) 1.73ga ning pronks Annika Teskale (Tallinna SS Kalev) 1.70ga.

Eesti meistrid saavad kaela EV100 erikujundusega medalid, sest EV100 Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja kuuluvad 2018. aasta EV100 spordiprogrammi.