Andres Vaher
Ragnar Klavan takistamas Manchester City 18-aastast ääreründajat Luke Boltonit.
Ragnar Klavan takistamas Manchester City 18-aastast ääreründajat Luke Boltonit. Foto: JEFF ZELEVANSKY / AFP / SCANPIX

FC Liverpool alistas hooajaeelses kontrollmängus 2:1 valitseva Inglismaa jalgpallimeistri Manchester City. Kõik väravad löödi teisel poolajal, kui väljakul viibis ka Eesti koondise kapten Ragnar Klavan.

International Champions Cup turniiri raames New Jersey's peetud kohtumises läks tulistamiseks pärast puhkepausi. 57. minutil viis Leroy Sane City juhtima, kuus minutit hiljem Mo Salah viigistas.Tasakaal püsis kuni päris lõpuhetkedeni, kuni Sadio Mane penaltist Liverpoolile 2:1 võidu vormistas.

Pep Guardiola kasutas City algrivistuses väga noori pallureid - kogenumatest kuulusid sinna vaid väravavaht Claudio Bravo ja värske täiendus Riyad Mahrez. Jürgen Klopp saatis see-eest kohe tulle üsna tugeva koosseisu - tõsi, võtmemängijad ja väravalööjad Salah ja Mane sekkusid teise poolaja alguses.

Pärast puhkepausi tuli väljakule ka Ragnar Klavan, kes vahetas välja Joe Gomezi. Inglane mehitas algkoosseisus keskkaitsepaari koos Virgil van Dijkiga.

Ajaleht Liverpool Echo hindas Klavani esitus «kuuega», lisades kommentaariks: «Kaitsetegevuses kindel ja soliidne. Kasutas palli hästi.»

Mäletatavasti kurvastas Liverpool Manchester Cityt ka eelmisel hooajal Meistrite liiga veerandfinaalis, kui kahe mängu kokkuvõttes 4:2 peale jäi. Kuid Manchesteri klubi krooniti see-eest suure ülekaaluga Inglismaa meistriks.

Ülejäänud öised kontrollmängud: Torino Juventus - Müncheni Bayern 2:0, Dortmundi Borussia - Lissaboni Benfica 2:3 (pen), AS Roma - Tottenham 1:4, AC Milan - Manchester United 1:2 (pen).