Tänak on (vähemalt ajutiselt) WRC-hooaja kiireim mees

Ott Tänak ja Martin Järveoja Soome rallil.

FOTO: Andre Lavadinho/imago/PanoramiC

Soome rallit kutsutakse ka WRC-sarja Grad Prix’s, sest vaatamata kruusakattele on Jyväskylä ümbritsevad teed kivikõval pinnasel ja suurepärase pidamisega. See lubab omakorda sõitjatel küündida uskumatute kiirusteni.

Rallimaailmas ei räägita niiväga masinate võimalikust tippkiirusest, mis jääb 200 km/h kanti, vaid sellest, millise keskmise tempoga jõuavad piloodid kiiruskatse läbida. Soome ralli viiendal kiiruskatsel püstitasid Ott Tänak ja Martin Järveoja selle aasta tippmargi – Äänekoski 7,71 kilomeetrit läbiti ajaga 3.32,1 ehk keskmise kiirusega 130,9 km/h.

Tõenäoliselt see tulemus kauaks püsima ei jää, sest täna läbitakse Äänekoski ka teist korda ja kuigi tees on selleks hetkeks juba mõningased roopad, on lahtine kruus siiski pealt pühitud ja pilootidel parem pidamine.

Väärib meelde tuletamist, et 2017. aastal debüteerinud uute WRC-autode väleduse tippmargi on samuti püstitanud Tänak – mullusel Rootsi rallil läbis ta Knoni katse keskmise kiirusega 137,8 km/h. Katse teine läbimine jäeti seetõttu turvalisuskaalutlustel ära.

Tagasi üles