Reportaaž Soome metsade vahelt: Tänak tekitab külmavärinaid ja paneb möirgama

Pikast ootusest väsinud rallisõber puhkab katsete vahel end välja. 

FOTO: Karli Saul/SCANPIX

«Pulss läks 20 lööki kõrgemaks, tekkisid külmavärinad ja ihukarvad tõusid ka püsti,» ütles oma elu esimesele MM-ralli kiiruskatsele kaasa elanud Indrek. Täpselt nagu tuhatkond teist rallisõpra, oli temagi reedese rallipäeva alustuseks välja valinud Urria kiiruskatse suure hüppe.

Tellijale

Ei saaks öelda, et Urria kiiruskatse 7,5. kilomeeter esimesel läbimisel meeletu rahvamassi kohale oleks meelitanud, ent eestlased olid raja ääres kenasti pildis. Ning kui kolmandana startinud Ott Tänak oma Toyotaga publikust mööda kihutas, oli selge, kes omadele kõige valjemalt kaasa elab.

«Teistele niimoodi kaasa ei elata. Ma arvan, et Ott kuuleb ise ka autosse ära, kui me endasse kogutud möirge ühe hetkega välja laseme. Täpselt nagu meie kuuleme, kui Ott oma autol gaasi põhja surub,» kirjeldas kaasaelamist Tanel, kes naudib Soomes elu neljandat MM-rallit.

Põhjuseid, miks eestlane üle lahe või isegi veel kaugemale maailmaklassi rallit vaatama läheb, on peale Tänaku fännamise teisigi. Postimehega rääkinud rallisõber Vaido tõi esile tehnilised lõigud ja hüpped, sest talle meeldib näha, kuidas inimene keerulises olukorras autot valitseda suudab.

Tagasi üles