Merili Luuk

Eesti kergejõustiku meistrivõistlused jätkusid! Eile 400 meetris võidutsenud Rasmus Mägi jooksis 400 meetri tõkkejooksus hooaja tippmargi 48,91, millega tõusis tänavuse hooaja Euroopa edetabelis neljandaks. Mägi eelmine tippmark oli 49,01.

Eile ka 400 m kulla võitnud Rasmus Mägi jäi kahe võistluspäevaga rahule.

«Head pingutused on olnud. Eilne 400 jäi veidi kripeldama, mul oli veel pärast finišijoont hea hoog sees ja oleks lõppu veel julgemalt võinud joosta. Seepärast tulin ka täna starti, et eile jäi hea tunne sisse ja väga ära ka ei väsitanud. Nüüd ei pea enne EMi järgmise nädala jooksul otsima, kus seda 400 m tõkketrenni veel teha. See valik õigustas end ja võib rahule jääda nende kahe päevaga,» kommenteeris Mägi, lisades, et väga kuum ilm talle pigem sobis.

Meeste kettaheide pakkus tavapärase duelli Gerd Kanteri (Tallinna SS Kalev) ja Martin Kupperi (Audentese SK) vahel. Seekord jäi peale olümpiavõitja Kanter, kelle pikim kettakaar kandus 63.44ni. Kupperile kuulub hõbemedal tulemusega 61.56 ja pronks läks Priidu Niidule (Audentese SK) 55.38ga.

Juba 12. Eesti meistritiitli võitnud Kanter ütles, et jääb võistlusega enam-vähem rahule.

«Selline rahuldav võistlus. Kindlasti oleksin tahtnud hooaja tippmarki siin heita ja esimestel katsetel natuke paremaid tulemusi saavutada, aga arvestades seda leitsakut ja neid tingimusi, siis meistritiitel tuli ja sellega olen rahul. See on ju minu 12. tiitel, mis eelmisel aastal käest libises, selle üle on hea meel,» rääkis Kanter. Berliini EMil loodab ta rohkem teravust leida.

«Loodan, et see, mis täna veel puudu jäi, on seal olemas ja võib korraliku võistluse teha,» lisas Kanter oma karjääri viimaseks jääva tiitlivõistluse kohta.

Naiste 400 m tõkkejooksus krooniti Eesti meistriks Liis Roose (TÜ/ASK), kes eile tuli meistriks ka tõketeta staadioniringi läbimises. Täna oli Roose aeg 1.00,29. Teise koha pälvis ajaga 1.00,69 Annika Sakkarias (KJK Nõmme) ning kolmandaks jooksis end Piibe Kirke Aljas (TÜ/ASK) ajaga 1.03,23.

Kaks meistritiitlit võitis ka Tähti Alver (Nõmme KJK), kes lisaks laupäevasele kolmikhüppe kullale teenis säravaima autasu ka kaugushüppes, tulemuseks 6.28. Grit Šadeikole (TÜ/ASK) tõi hõbeda tulemus 6.08 ning pronksile hüppas end Kreete Verlini (SK Fortis) 6.02ga.

Meeste kaugushüppes pakkus publikule kauneid õhulende Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev), kes võitis meistrikulla 7.64 pikkuse hüppega. Hõbemedal läks Meelis Siimsonile (Audentese SK) 7.58ga ning pronks Mikk Mihkel Nurgesele (TÜ/ASK) tulemusega 7.38.

Naiste kettaheites võitis meistrikulla Kätlin Tõllasson (Audentese SK), kelle pikim heide kandus täna 53.61ni. Hanna-Maria Kupper (Audentese SK) tuli 45.15ga teiseks ning pronksine medal kuulub Kätlin Piirimäele (KJK Koigi) tulemusega 43.40.

Naiste 5000 m jooksus triumfeeris Lily Luik (TÜ/ASK) ajaga 17.44,86. Hõbe kuulub Laura Maasikule (Nõmme KJK) tulemusega 17.50,30 ning pronksi võitis 17.54,64ga Kaia Lepik (Täppsportlased MTÜ).

Meeste 200 m jooks tõi Marek Niidu (KJK Saare) ja Tony Nõu (Audentese SK) duelli, kus seekord osutus kiiremaks Nõu. Võiduajaks oli 21,47, Niidule läks hõbemedal ajaga 21,53 ning pronksine autasu riputati Ken-Mark Minkovski (Audentese SK) kaela tulemuse 21,77 eest. Naiste 200 m jooksu kulla võitis Annika Sakkarias (KJK Nõmme), kes läbis distantsi 21,18ga. Teiseks tuli Õilme Võro (KJK Lõunalõvi) ajaga 25,40 ja kolmas oli Pärl Eelma (Audentese SK) 25,86ga.

Meeste 5000 m jooksu kiireim oli Tiidrek Nurme (TÜ/ASK), kelle võidutulemuseks oli 14.16,70. Nurme järel võttis hõbeda 14.39,02ga Allar Lamp (TÜ/ASK) ning pronksile tuli Roman Fosti (Sparta Spordiselts) 14.41,17ga.

Naiste vasaraheites võidutses Anna Maria Orel (Tallinna SS Kalev), Oreli võidutulemuseks oli 67.25. Kati Ojaloo (KJS Sakala) võitis hõbeda 64.32ga ning pronksi väärilise tulemuse 53.13 heitis Rael Kalda (Audentese SK).

Naiste 800 m meistriks tuli Liina Tšernov (SK Jooksupartner) ajaga 2.08,42. Tšernov võitis samuti oma teise kuldmedali, eile oli ta kiireim ka 1500 m jooksus. Hõbemedal riputati kaela Kelly Nevolihhinile (KJK Vike), kes läbis kaks staadioniringi ajaga 2.08,73 ning pronksile jooksis Helin Meier (Nõmme KJK) 2.08,76ga. Meeste 800 m jooksu võitis Rasmus Kisel (Audentese SK) ajaga 1.50,59, jättes teiseks Sten Ütsmütsi (TÜ/ASK) 1.51,03ga. Kolmas oli Enari Tõnström (KJS Sakala) 1.52,36.

Naiste teivashüppes oli Reena Kolli (KJK Visa) võidutulemuseks 4.30. Getter Marie Lemberg (TÜ/ASK) tuli 3.80ga hõbedale ning pronksile hüppas end Maria Kytölä (Individuaalvõistleja), kes ületas 3.70.

Meeste vasaraheite võitis Toomas Tankler (Niidupargi KJK) 61.06ga. Teine oli Mart Olman (Audentese SK), kes sai parimal katsel kirja 60.58 ning kolmas Genro Paas (Sparta Spordiselts) tulemusega 60.25.

Meeste kõrgushüppes tõi Karl Lumile (Tallinna SS Kalev) meistritiitli kõrguse 2.16 ületamine. Hõbeda võitis 2.10 ületanud Hendrik Lillemets (KJK Saare) ning pronksise autasu pälvis Maicel Uibo (Individuaalvõistleja) tulemusega 2.05.

Ruslan Sergatšjov (JK Tempo) võitis meeste 10 000 m käimise ajaga 48.42,44. Hõbedale tuli Virgo Adusoo (B. Junk Käimisklubi) 49.54,86ga ning pronksile 58.28,15ga Jaroslav Stupnikov (KJK kalev-Sillamäe). Naiste samal distantsil triumfeeris Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 51.15,88. Teise koha teenis Lada Rosljakova (NPSK Narvic) 59.34,05ga ning kolmas oli ajaga 1:02.25,29 Jekaterina Tsõpina (KJK Kalev-Sillamäe).