​Kevin Saar tuli teist aastat järjest Euroopa meistriks

Kevin Saar

FOTO: Monta Tiltina

Täna sõideti Lätis Stelpe krossirajal quadide motokrossi Euroopa meistrivõistluste finaaletapp ning samas peeti ka külgvankrite maailmameistrivõistluste osavõistlus. Quadidel kaitses edukalt oma EM-tiitlit valitsev Euroopa meister Kevin Saar, kes tänu Stelpe etapile võitis ka tänavuse meistritiitli.

evin Saar (Honda) alustas oma edukat nädalavahetust juba eile, kui toimus kvalifikatsioonisõit, mille noor pärnakas võitis EM-liidri norralase Christopher Tveraeni (Yamaha) ees.

Esimest finaalsõitu asus täna juhtima poolakas Roman Gwiazda (Yamaha), kuid peagi möödusid temast nii Saar, kui Tveraen. Saar suutis pingele vastu panna ja võttis sõidust lõpuks kindla võidu  Tveraeni ja Gwiazda ees ning vähendas norrakaga punktivahet nelja punktini, mis tähendas, et viimasest sõidust tuli võtta maksimum ja loota, et Tveraen esikolmikusse ei jõuaks.

Gwiazda haaras ka teises sõidus liidrikoha, kuid peagi oli Saar esimene, kes võitis taas kindlalt sõidu. Tveraen tõusis sõidu teises pooles teisele kohale ja tundus, et seekord läheb EM-tiitel Norrasse, kuid mõni ring enne lõppu norralase närvid ei pidanud vastu ja ta kukkus ning langes mitu kohta. Sõidu lõpetas Tveraen kuuendana, mis tähendas omakorda seda, et Saar (238 punkti) tuli taas Euroopa meistriks, kuna ta edestas Tveraeni lõpuks 6 punktiga. EM-pronks läks britt Harry Walkerile (Yamaha), kes kogus hooaja lõpuks 209 punkti.

Stelpes järgnesid maksimaalsed 50 punkti teeninud Saarele Walker ja hollandlane Ricard Phoelich (Honda), kes kogusid võrdselt 38 punkti. Tveraen oli 37 punktiga neljas. Teistest eestlastest olid Priit Järvloo (Kawasaki) 7. ja Sten Jupaschevski (Honda) 14.

Tagasi üles