Eesti U18 korvpallikoondis A-divisjoni ei pääsenud

Henri Drell (number 23).
Henri Drell (number 23). Foto: FIBA.com

Eesti U18 korvpallimeeskond kaotas Skopjes B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste pronksimängus Belgiale 67:73 (22:23, 11:15, 15:18, 19:17).

Tasavägiselt kulgenud kohtumise esimese veerandi võitis Belgia napilt, 23:22. Teisel veerandil suurendasid nad eduseisu veel nelja punkti võrra ning pikale pausile siirduti vastaste 38:33 juhtimisel.

Teisel poolajal tasavägine mäng jätkus ja eestlased pääsesid neli minutit enne normaalaja lõppu isegi juhtima 60:59, kuid Belgia oli täna parem ning napsas pronksmedalid ning koha A-divisjonis tulemusega 73:67.

Võitjate parimana tegi Vrenz Bleijenbergh kolmikduubli, tuues 18 punkti, kümme lauapalli ja sama palju resultatiivseid sööte.

Eesti parimad olid Henri Drell 16 ning Hendrik Eelmäe ja Mikk Jurkatamm kumbki kümne punktiga.

Finaalkohtumises Eesti aja järgi kell 22.15 lähevad vastamisi Sloveenia ja Holland, kes pääsevad mõlemad ka A-divisjoni.