Video: rallisõitja Andreas Mikkelsen läbis Norras ekstreemse triatloni

Andreas Mikkelsen

FOTO: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Mikkelsen on teada tuntud kõva spordimehena, kes armastab koos oma kaardilugeja Anders Jägeriga ette võtta raskeid katsumusi. Sel korral otsustasid nad läbida Norras ekstreemse täispika triatloni, mis lõppeb karmi ronimisega mägedes.

«Ma ei tea, mida hetkel öelda, teades, et mind ees ootamas 15 tundi põrgut,» lausus Mikkelsen 15 minutit enne starti. Siiski ei lasknud norrakas oma meeleolul langeda ning vette hüppas mees stiilselt kahurikuuli jäljendades. 3,8 kilomeetrit ujus Mikkelsen ühe tunni, kaheksa minuti ja 56 sekundiga. Sellega hoidis rallisõitja üldarvestuses 80. kohta.

Seejärel asus Mikkelsen läbima rattaga ettenähtud 180 kilomeetrist distantsi. Ka sellega sai norrakas ilusti hakkama. 180 kilomeetrit läbis Mikkelsen kuue tunni, 48 minuti ja 40 sekundiga. Võrreldes ujumisega kaotas norrakas vaid kuus kohta ja nii asus rallisõitja jooksma 86. kohalt.

Jooksmise, mis kulges täispikkuses ülesmäge, lõpetas Mikkelsen ajaga 6:04.33. Kokku kulus Mikkelsenil üliraske triatloni läbimiseks 14 tundi, viis minutit ja 38 sekundit. Triatloni võitis Allan Hovda, kellele Mikkelsen kaotas 3:59.49.

Mikkelseni kaardilugeja Anders Jäger lõpetas triatloni 13 tunni, 31 minuti ja 11 sekundiga. Sellega sai kaardilugeja 69. koha. Eraldi aladena kulus Jägeril ujumiseks 1:10.28, rattasõiduks 6:37.00 ja jooksmiseks 5:38.53.

Pärast ülikarmi katsumust oli Mikkelsen omadega täiesti läbi: «Ma ei ole mitte kunagi nii läbi olnud. See on suurepärane, et ma lõpus olen! See oli tõeliselt vinge katsumus, mida läbi teha. Viimane osa mäest üles tulla oli ebareaalselt raske. Me peame need hullumeelsed katsumused Andersiga lõpetama!»

Tagasi üles