Euroopa liigas sai kohtunik karmi peavigastuse publikust visatud pudeli tõttu

Sturm Grazi meeskonna toetajad

FOTO: / imago/Pro Shots

Euroopa liige eelringi mängus Austria meeskonna Sturm Grazi ja Küprose klubi AEK Larnaca vahel juhtus neljapäeval karm intsident, kui publiku seest visatud pudel tabas abikohtuniku pead, mille tõttu tekkis kohtunikul tugev peavigastus.

Mäng toimus Austria meeskonna kodustaadionil. Televisoonis üle kantud mängu kordusest oli selgelt näha, kuidas üks kodumeeskonna toetajatest tõstab pudeli oma peakohale ja sihib meelega kohtunikku.

Klubi on teatanud, et kohtunikku rünnanud fänn on teada ning ka ametivõimude poolt kinni peetud. Hetkel oodatakse otsust, mis kohtunikku rünnanud Grazi poolehoidjaga saab.

«Meil on kahju, et oleme valmistanud paljudes jalgpallifännides pettumust. Selline tegevus kahjustab nii jalgpalli üldist mainet kui ka meie klubi mainet. Me oleme alati üritanud võtta jalgpalli, kui positiivset sporti ning üritanud toimida nii, et selliseid asju ei juhtuks. Aus mäng on meie prioriteet,» kirjutas Grazi meeskond avalduses.

Mäng peatati 77. minutil, kui rootslasest abikohtunik Fredrik Klyver sai vastu pead suure plastikpudeliga, mis oli vedelikku täis. Rootslase peas oli suur haav ja mees vajas kohapeal kohest abi. Pärast esmase abi andmist toimetati kohtunik väljakult minema, ning teda tuli asendama neljas kohtunik.

Sellest paarist pääses järgmisesse ringi edasi Küprose klubi, kuna esimese kohtumise kodus olid nemad 2:0 võitnud.

Tagasi üles