Ajukasvajast paranev jalgpallur meenutab läbielatud põrgut - «Kas ma suren homme?»

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Endine tippjalgpallur Jose Enrique.

FOTO: Martin Rickett / PA Wire/PA Images/Scanpix

Endine Inglismaa kõrgliigaklubide Liverpooli ja Newcastle Unitedi kaitsja Jose Enrique'l diagnoositi maikuus ajukasvaja, mis vajas operatsiooni, mille eel hoiatasid arstid, et halvemal juhul võib hispaanlane seetõttu pimedaks jääda.

«Juhtunu muutis mu elu, sest sõna «kasvaja» tekitab väga suurt hirmu,» rääkis 32-aastane eksjalgpallur BBC-le antud intervjuus.

Pärast põlvevigastuse tõttu 31-aastasena karjääri lõpetamist mullu suvel, asus Enrique tööle agendina. Ta viibis parajasti töökohtumisel Inglismaa kõrgliigaklubi Brightoni peatreeneri Chris Hughtoniga, kui teda hakkas häirima valgus. Järgmisel päeval tekkis peavalu ja topeltnägemine, mis oli selge signaal - midagi on valesti.

«Mäletan, et olin elukaaslase Amy'ga haiglas ja värisesime. Ma pole oma elus kunagi niimoodi värisenud. Mulle öeldi, et kasvaja võis mu peas olla juba sünnist saadik, või ka 20-25 aastat,» meenutas Enrique.

Tal diagnoositi kordoomi-nimeline kasvaja, mis pesitseb tavaliselt koljus või selgroos, aga oli end Enrique kehas sisse sättinud vasaku silma taha. «Kasvaja oli vasaku silma närvi peal, kaotasin sealt silmast nägemise. Mõte surmast oli kõige õudsam. Mõtlesin: olen 32-aastane, kel on alati olnud tervislik eluviis. See kõik oli minu jaoks suur šokk,» meenutas Enrique.

Hispaanlast opereeriti maikuus Valencias. Sügisel ootab teda Pariisis kiiritusravi. Intervjuus BBC-le ei täpsustanud Enrique, milline on tema prognoos. «Iga päev ärgates tänan jumalat, et olen endiselt olemas. Hindan iga päeva, mis mul on,» märkis Enrique.

    Tagasi üles