Salah ja Mane jätkasid sealt, kust eelmisel hooajal pooleli jäid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Liverpooli mängijad hooaja esimest väravat tähistamas.

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi Liverpool alistas Inglismaa kõrgliiga avavoorus West Ham Unitedi 4:0. Klavan lihasevigastuse tõttu Liverpooli koosseisu ei kuulunud.

Koduväljakul mänginud Liverpool haaras juhtohjad 19. minutil, kui Andrew Robertsoni söödu realiseeris väravaks Mohamed Salah. Avapoolaja teisel üleminutil suurendas võõrustajate eduseisu kaheväravaliseks Sadio Mane, kes vormistas tabamuseks Robertsoni ja James Milneri eeltöö. Lisaks jättis Salah esimesel poolajal kasutamata sajaprotsendilise väravavõimaluse, kui West Hami puurilukk Lukasz Fabianski säras reaktsioonitõrjega.

Suvel rahakotirauad avanud ja mitmeid tippmängijaid soetanud West Ham ei saanud end käima ka teisel kolmveerandtunnil. Hoopis vastupidi: 53. minutil tegid kohtunikud prohmaka, kui lugesid ära Mane värava (video). Nimelt oli senegallane Roberto Firmino söödu ajal suluseisus. Lõppseisu vormistas 88. minutil Milneri söödust Daniel Sturridge, kes sekkus vahetusest mängu vaid 24 sekundit varem.

Paar fakti Liverpooli väravamasinate kohta: Salah on kolme liigamänguga West Hami vastu löönud neli väravat ja andnud ühe resultatiivse söödu. Mane samad näitajad viimase nelja liigamänguga sama meeskonna vastu on vastavalt kolm tabamust ja kolm väravasöötu. Pöörane!

Teises samal ajal peetud Inglismaa kõrgliiga avavooru kohtumises leppisid Southampton ja Burnley väravateta viiki.