Pärnu vibulaskjad heitlesid Eesti meistrivõistlustel

Lauri Habakuk
Pärnu Meelise vibulaskja Eimar Kukk piirdus seekord Eesti meistrivõistlustel üheksanda kohaga. Foto: Urmas Luik

Läinud nädalavahetusel võistles Viljandimaal Puiatus vibulaskmise Eesti meistrivõistlustel kaks pärnakat: sportvibu laskjad Eimar Kukk (vibuklubi Meelis) ja Reena Pärnat (NS Archery Club).

Kukk sai kvalifikatsioonis 24 mehe hulgas 567 silmaga 12. asetuse. Pärnat oli pärast eelringi 14 naise konkurentsis 618 silmaga teine.

Duell-laskmisel alistas Kukk esimeses ringis 6:4 Ilja Smarjovi (Tallinna vibukool). Teises ringis pidi pärnakas vastu võtma 0:6 kaotuse Hendrik Õunalt (Sagittarius). Viimati 2004. aastal Eesti meistritiitli võitnud Kukk lõpetas seekord 9. kohaga.

Eesti meistriks tuli Karl Kivilo (Järvakandi Ilves). Talle järgnesid Pearu Jakob Ojamäe (NS Archery Club) ja Tanel Kaasik (Tallinna Kalev).

Kuna kvalifikatsiooni kahel paremal naisel oli esimene ring vaba, alustas sel suvel peaasjalikult Šveitsis harjutanud Pärnat duelle veerandfinaalist. Seal alistas ta 6:0 Keiti Šumani (Tartu vibuklubi). Poolfinaalis pidi ta tunnistama aga Triinu Lilienthali (Järvakandi Ilves) 6:4 paremust.

Kolmanda koha matšis alistas Pärnat 6:2 Alexandra Põllumäe (Tartu vibuklubi). Meistriks tuli Lilienthal, alistades finaalis lisanoolega kvalifikatsiooni võitnud Laura Nurmsalu (Vana-Võidu vibuklubi).

Võisteldi 70 meetrilt. Kvalifikatsioonis lasid sportlased 72 noolt. Sama formaat on olümpiamängudelgi.

Võistlustel sündis võimas Eesti rekord: NS Archery Clubi laskur Märt Oona kogus kvalifikatsioonis 661 silma. Nii lõpetas Oona kurioosse olukorra, kus tema klubikaaslase Pärnati nimel naiste rekord 659 silma oli aastaid meeste omast parem.

Eesti rekordit tähistab Oona 36 noole harjutuses lastud 335 silmagi. Eelmise rekordi 334 silma lasi Raul Kivilo 1996. aastal Atlanta olümpiamängudel.