Järelvaadatav: Eesti naiste võrkpallikoondis avas EM-valiksarjas võiduarve

Kolmapäeval peetud 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja avamängus 2:0 eduseisust 2:3 soomlannadele kaotanud Eesti naiste võrkpallikoondis alistas neli päeva hiljem Rootsi koondise 3:1 (25:23, 25:25, 16:25, 25:17).

ENNE MÄNGU:

Eesti kuulub valiksarjas E-alagruppi Soome, Rootsi ja Tšehhiga. Rootsi näol on tegu meile hästi tuttava vastasega – Euroopa Hõbeliiga alagrupiturniiril kohtuti omavahel kahel korral ja mõlemad mängud lõppesid tulemusega 3:2, ühe võidu sai kumbki naiskond.

Peatreener Andrei Ojamets usub, et kuigi vastane on kõrgest klassist, on oma võimalus ka Eestil. «Oleme nendega koduvalt viis geimi mänginud ja tunneme teineteist üsna hästi. Samas on neil toimunud muudatused nii treeneripingil kui väljakul. Itaallasest peatreeneri asemel võttis ohjad senine abitreener Jonas Svantesson. Mängijatest on põhikoosseisu murdnud varem pigem vahetusmängijate sekka kuulunud Diana Ludnvall ja Dalila-Lilly Topic.

Õdede Lazicite mängimine on ka kahtluse all. Ka on neil väga selged liidrid, esiteks muidugi Isabelle Haak, aga ka tema õde Anna Haak on viimasel ajal väga hästi tegutsenud, samuti Joanna Wasserfaller keskel,» teab Ojamets Rootsi hetkeolukorda.

«Tšehhi vastu tegi Rootsi supermängu, tegu on hea füüsisega ja väga võitlusliku naiskonnaga. Me peame oma servi hästi tööle saama, muidu on raske. Kindlasti on võimalik neid võita, oleme seda ju ka tõestanud, aga peame tegutsema võistkonnana,» lisas juhendaja.

Võrreldes eelmise kohtumisega ei sõida naiskonnaga kaasa seljaprobleemidega hädas olev Anu Ennok ning koosseisu lisati Kadi Kullerkann.

Esimeses valikmängus pidid eestlannad kodus tunnistama Soome 3:2 paremust, Rootsi alistas 3:2 Tšehhi. Pärast Rootsit mängitakse 22. augustil Tšehhiga võõrsil ja 25. augustil kodus. Ülejäänud kohtumised peetakse 2019. aastal. Rahvusnaiskonna koosseis mänguks Rootsiga: Hanna Pajula, Ingrid Kiisk, Nette Peit, Eliisa Peit, Eliise Hollas, Kaisa Bahmatsev, Kristi Nõlvak, Julija Mõnnakmäe, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Kertu Laak, Kristel Moor, Liis Noormets, Kadi Kullerkann.

Kokku on kuus alagruppi, finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ja teise koha saanud naiskond. Lisaks neljale finaalturniiri korraldajale (Türgi, Poola, Ungari ja Slovakkia) on koha finaalturniirile taganud Serbia, Holland, Aserbaidžaan, Itaalia, Venemaa, Valgevene, Saksamaa ja Bulgaaria.

Kogu mäng järelvaadatav:

Tagasi üles