Joonas Tamm (sinises).
Joonas Tamm (sinises). Foto: sarpsborg08.no

Eesti jalgpallikoondislase Joonas Tamme koduklubi Sarpsborg 08 alistas Euroopa liiga play-offi avakohtumises Tel Avivi Maccabi 3:1.

Norralased asusid kohtumist teisel minutil Tobias Heintzi väravast juhtima. Viis minutit hiljem viis Matti Lund-Nielseni täpne penalti Sarpsborgi 2:0 ette. 12. minutil eksis Tamm enda trahvikastis, mis tõi kaasa kollase kaardi ja Maccabile 11-meetri karisuslöögi, mille Vidar Kjartansson ka realiseeris. Lõppseisu 3:1 vormistas Patrick Mortensen samuti penaltist. Tamm tegi kaasa kogu kohtumise.

Eelmises ringis Läti meistri Jurmala Spartaksi konkurentsist välja lülitanud leedulaste Marijampole Suduva tegi kodus 1:1 viigi šotlaste Glasgow Celticuga. Üllatuse serveeris Luksemburgi klubi Dudelange, olles omal väljakul 2:0 üle rumeenlaste Clujst.

Paaride võitjad pääsevad Euroopa liiga alagrupiturniirile.