Tipphetked: Kalev eksis penaltiga ja Tammeka võitis kauglöögist

Jalgpalli Eesti meistriliigas sai Tartu Tammeka kodus Henri Järvelaiu 58. minuti tabamusest 1:0 jagu Tallinna Kalevist.

Pealinlased võinuks teise poolaja alguses mängu murrangu tuua, kuid 49. minutil jättis Ioan Jakovlev realiseerimata penalti.

Tabelijuht Nõmme Kalju kirjutas turniiritabelisse järjekordsed kolm punkti, alistades võõrsil Viljandi tuleviku 5:2. Kalju väravad lõid Igor Subbotin 18., Marko Brtan 42. ja 83., penalti realiseerinud Maximiliano Achille Ugge 65. ning Kaspar Paur 78. minutil.

Ülejäänud kahes mängus saatis külalisi 3:0 võit. Narva Trans oli selle tulemusega üle Kuressaarest ja Paide Linnameeskond Pärnu Vaprusest. Vooru viimases kohtumises lähevad homme vastamisi Tallinna klubid Flora ja FCI Levadia.

Kogu mäng järelvaadatav:

Tammeka ja Kalev pidasid oma tänavuse esimese duelli külma kevade tõttu Lilleküla jalgpallihallis ja seal jäi tänu Kaspari Pauri väravale 1:0 peale Tammeka. Teise kohtumise võitis aga Kalev mai lõpus kodus 2:1, tulles seejuures viimase pooltunniga kaotusseisust välja.

Liigatabelis on Tammeka enne vooru algust viiendal kohal, olles kogunud 35 punkti. Narva Transist, kes alistas eelmises ringis just Kalevi, jäädakse maha kuue punktiga. Tammeka pidi viimati tunnistama Flora suurt 5:0 paremust. Kalev on suveräänselt seitsmendal tabelireal, sest Paidest jäädakse maha kaheksa punktiga, aga ise edestatakse samuti kaheksa punktiga Kuressaaret ja Viljandi Tulevikku.